Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Danfos - potrzebna pomoc w konfiguracji


tom3sko_ok

Question

Witam, szanowne grono.

Nie mogę zajarzyć tego urządzenia, a właściwie sposobu jego działania.

 

W swoim pokoju posiadam termometr i czujką wilgotności ST814 firmy everspring oraz na kaloryfer zainstalowałem głowice danfoss

Potrzebuje aby mi ktoś wytłumaczył w jaki sposób termostat ma mi utrzymać temepraturę 21 stopni  wieczorem a 19 stopni w ciagu dnia, w pokoju z wykorzystaniem glowicy danfoss.

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Kojarzysz może, czy taką głowicę można wykorzystać do ogrzewania podłogowego? Jeżeli nie, czy ktoś ma godną polecenia głowicę termostatyczną na 230V do podłogówki, którą mógłbym sterować switchem?

Tak to są głowice głównie do podłogówki. Ja je stosuję dodatkowo do grzejników;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Postanowilem przetestowac rozwiazanie od viperlodz. Zmienilem Danfossy w salonie na takie glowice i musze przyznac, ze jest duuuzo lepiej. Temperatura pod pelna kontrola, dzieki viperlodz za pomysl:)))

Moim najwiekszym problemem bylo ustawienie temp rano, gdy dzieciaki rozebrane ganiaja po mieszkaniu:) Danfossy wogole nie reagowaly na zmiany z panelu ogrzewania gdy czas zmiany byl krotki (powiedzmy rano od 6 do 9 ustaw 24st). Po zmianie na glowice odrazu poczulismy roznice, rano przywitalo nas milutkie cieplo w salonie. Nastepny krok - wymiana wszystkich danfossow na takie glowice z wyjatkiem lazienki. Do pelni szczescia brakuje mi jakiegos VD, ktorym mozna by sterowac chwilowo temp w domu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mądrego dobrze poczytać.

Niestety ja poprzednio miałem jakies wynalazki noname, które nie chciały współpracować, wiec przed ich wymianą, uprzejmie wysłałem zapytanie do Fibaro co najlepiej kupić aby było najmniej problemów ze sterowaniem temperatury.
Odpowiedź którą dostałem to "Danffos i dokładnie takie wszystkie kupiłem.

A teraz czytam "na przyszłość nie stosuj Danfosow"... Ręce opadają.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, czytałem angielską i polską wersje forum. Rzeczywiście ręce opadają bo Fibar group ma to głęboko w t...ku i nie ma chyba zamiaru wprowadzic poprawek do sterowania zaworami i termostatami danfoss bo tego typu problem istnieje ok 2lat. Fibar group nawet oferowała taki sam zawór danfoss pod jakąś nazwą DAT-001, była to wersja niższa od Danfoss LC-13 i nic nie zrobiła aby ten produkt współpracował z centralką lepiej. Ja mam wersję lite, byłem zdruzgotany i miałem ochotę sprzedać centralkę ale po wielu próbach jakoś dopracowałem sterowanie zaworami Danfoss. Nie korzystam z panelu ogrzewania bo to jest jakaś porażka-działa jak chce.

Mam kilka scen które ustawiają temperature zamknięcia zaworu, ale dodatkowo posiadam standardowe termostaty strefy. Mam dwie strefy: parter I pierwsze piętro. Termostat strefy aktywuje zalączenie pieca gazowego przez Fibaro relay 2x1.5, gdzie styk S1 steruje zaworem strefy i piecem, S2 steruje zaworem strefy i piecem. Na termostatach mam ustawione czasy włączenia, wyłączenia ogrzewania( mam 6 rożnych pór dnia a panel ogrzewania Fibaro ma ich tylko 4), termostatem mogę włączyć ręcznie ogrzewanie na żądaną temperature i można rownież właczyc ogrzewanie z aplikacji. Mam nadzieję że troche pomogłem. Pozdrawiam

 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia ‎2016‎-‎11‎-‎21 o 22:04, Janech napisał:

Witam, czytałem angielską i polską wersje forum. Rzeczywiście ręce opadają bo Fibar group ma to głęboko w t...ku i nie ma chyba zamiaru wprowadzic poprawek do sterowania zaworami i termostatami danfoss bo tego typu problem istnieje ok 2lat.

 

Z analizy licznych wątków w tym temacie wnioskuje (choć mogę się mylić), że problem jest nie do naprawienia przez Fibaro, gdyż leży po stronie głowic termostatycznych Danfossa, (nie posiadających możliwości raportowania temperatury do centralki), które to Danfoss sprzedaje pod własną marką.

Trzeciego listopada pisałem

Please login or register to see this link.

o głowicach termostatycznych produkowanych dla innych firm, przez Danfossa, które przypuszczalnie (wynika to z kart z danymi technicznymi, chyba że popełniam błąd w ich intepretacji) potrafią raportować temperaturę. Jeśli mam rację, to ich użycie zamiast "oryginalnych" Danfossów rozwiązałoby problemy, ale ktoś by to musiał zweryfikować...

Edited by AbrahaM
literówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...