Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Przesył z Domoticza do Fibaro-kontaktron


pepeEL

Question

Witam

Obecnie jeszcze mam system Domoticz na Raspberry. Ale za mocno już mnie zdenerwował i jego developerzy którzy robia byle by robic i byle jak nie przywiązują wagi do kwestii wizyualnych... ale mniejsza o to. 

Mam do Domoticza za pomocą urządzenia RFLink dołaczone kontaktrony na 433MHz. RFLink to tak jak RFXCom...Tak samo jeden kontaktron mam podłaczony przewodowo pod GPIO raspberry. Czy jest szansa aby jakoś przesłać dane tych kontaktronów z Domoticza do centralki Fibaro Lite ? Bo chce taką zakupić ale chce upewnić się że to się uda. Na temat sterowania przełacznikami z Fibaro przez Domoticz , oraz przesył temperatury z Domoticza do Fibaro znalazłem dane. Natomiast nigdzie nie moge znaleźć na temat przesyłu z kontaktronów gdzie maja stan albo OPEN albo CLOSED. Bardzo proszę o pomoc.

 

PS czym tak dokładnie różni się Fibaro HC Lite od Fibaro HC2 ? Bo szukam i nie mogę znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Aktualnie próbuję przesłać dane z domoticza do HC2. Niestety bez skutku.

HC2 nie odbiera danych i nie chce gadać z domoticzem pomimo prawidłowego ustawienia  Fibarolink w domoticz.

Pisałem do supportu w tej sprawie ale (co było do przewidzenia) mnie zlali gęstym moczem.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w integracji domoticza z fibaro?

Można przecież tanim kosztem zrealizować masę fajnych funkcji, które nie są dostępne w fibaro

lub ich implementacja kosztuje masę kasy w porównaniu do domoticz chociażby sterowanie przekaźnikami przez

GPIO z Rasperry Pi lub np. pomiarem temperatury dallasami bez potrzeby kupowania UBSa. Zastosowań jest masa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...