Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Pomiar zuzycia energii 3-fazowej - czym?


pooley

Question

Czego uzywacie do pomiaru energii 3-fazowej? Chcialbym miec pomiar na caly dom i na samej pompie ciepla, wiec obydwa pomiary musze miec 3-fazowe. Jakies rozwiaznie nie za miliony?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • a czy ktos moze uzywa takiego dynksa do pomiaru energii z licznika?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ja używam 3-fazowego miernika AEONLABS DSB28-3C.

     

    i bez problemu zlicza Ci zuzycie pod Fibaro?

     

    myslalem o nim, tylko ze u mnie kable pochowane wszedzie, musialbym chyba rozbierac pompe ciepla zeby to zalozyc. Niemniej nie rozwiazuje mi to problemu poboru energii przez caly dom, miejsca w rozdzielni jak na lekarstwo, dlatego myslalem o liczniku na zewnatrz.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Bez problemu pokazuje bieżące obciążenia na fazach oraz zlicza zużycie. Należy zwrócić uwagę na kierunek zakładania klem pomiarowych i nie pomylić faz zasilających oraz dobrze skonfigurować grupy danych.

    U mnie też nie mieścił się w rozdzielni, ledwo upchałem klemy. Do dzisiaj sam miernik wisi na kablach wychodzących przez uchylone drzwi (może dlatego ma dobry zasięg, bo metalowe drzwi nie tłumią sygnału).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy możesz podać dokładną konfigurację? Jakie wartości parametrów? U mnie niestety nic nie pokazuje...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 2.09.2016 at 2:09 PM, adamkorski said:

    Bez problemu pokazuje bieżące obciążenia na fazach oraz zlicza zużycie. Należy zwrócić uwagę na kierunek zakładania klem pomiarowych i nie pomylić faz zasilających oraz dobrze skonfigurować grupy danych.

    U mnie też nie mieścił się w rozdzielni, ledwo upchałem klemy. Do dzisiaj sam miernik wisi na kablach wychodzących przez uchylone drzwi (może dlatego ma dobry zasięg, bo metalowe drzwi nie tłumią sygnału).

    Witam,

    Tez mysle o  AEONLABS DSB28-3C . Zalezy mi jednak przede wszystkim na tym zeby wyciagnac z danych okresy najwiekszego zuzycia pradu (moze byc nawet calkowite bez szczegolow) tak aby dopasowac odpowiedni plan taryfowy dostawcy pradu do profilu zuzycia. Innymi slowy chcialbym zbierac historie zuzycia produ dla domu w ciagu doby z podzialem na poszczegolne godziny. Czy urzadzenie to umozliwia?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Możesz w HC2 obejrzeć takie wykresy rób zrobić eksport danych do .csv i obrabiać w Excelu.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Faktycznie, przeciez sam HC2 ma taka opcje a modul tylko zbierze dane. Potem w excelu mozna zrobic z tym wszystko. Super, dzieki za podpowiedz.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Kontynuujac watek - podlaczylem DSB28. Wszystko wyglada ok tylko nie wiem do czego jest tyle urzadzen:

    - 4 liczniki energii

    - 4 liczniki napiecia

    - 4 liczniki natezenia proadu

    Domyslam sie ze 3 sa do pomiarow poszczegolnych faz ale czwarty? Suma, srednia pomiarow? Wiesz moze do czego az tyle?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jeden to podsumowanie, tylko raporty dla niego sa ustawione standardowo na jakas bardzo duza liczbe dlatego nie sa poprawne

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...