Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
Sign in to follow this  
Krzysztof Dobrzański

Sklejanie przekaźników

Recommended Posts

Witam!

co Panowie powiecie na takie rozwiązanie problemu sklejających się przekaźników w modułach FIBARO?

Please login or register to see this image.

/monthly_2017_01/1.png.06e485024e60939757aefe2b7e7f274d.png" alt="1.png" />

Jak oceniacie skuteczność? Jakieś doświadczenia macie w tym temacie?

Dzięki i pozdrawiam!

No nie tylko w modułach fibaro, mam ten sam problem. Ja to zrobiłem lekko inaczej podłączyłem większy przekaźnik póki co działa i się nie skleja.

też rozważałem coś takiego jak narysowałeś. 

U mnie problem wystąpił w dwóch tych samych lampach które załączam nie dimmerem tylko Switch-em, kolega uświadomił mnie że może to być

wina zasilacza podczas uruchamiania zasilacz pracuje jak by robił zwarcie, co może skutkować zlepianiem się styków.

Edited by OKSIKLXXIV

To rozwiazanie zaproponowalem już jakiś czas temu na forum i u minie jest duza poprawa lecz czasem sie jednak potrafia kleic... szczególnie na Ledach 

Ktoś ma już jakieś nowe rozwiązania eliminujące sklejanie fibaro switch? U mnie bardzo często FBS skleja się na zwykłym zasilaczu LED 12V 28W (steruje oczywiście wyjściem 230V) , kilka razy w tygodniu to występuje.

Też mam ten problem z FGS-222 jeśli są podłączone zasilacze LED , bez znaczenia czy zasilacze Phlips czy Mean Well

@lok4me , moduł został zaprojektowany do współpracy z różnymi charakterami obciążeń. W przypadku obciążenia rezystancyjnego możemy mieć pewność, że do sklejenia styków nie dojdzie, jeżeli nie zostaną przekroczone parametry znamionowe modułu. Słaba jakość źródeł światła dostępnych na rynku i niska wartość cosinusa (dla obciążeń rezystancyjnych wynosi on 1) może generować piki prądowe.

Filtr RC ograniczy powstawanie łuku elektrycznego. Wartości elementów należy dobrać w zależności od obciążenia - w razie problemów warto skonsultować to z elektrykiem.

Filtr należy zastosować pomiędzy wejściem a wyjściem Relay Switcha (zaciski I oraz O).