Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

Nawadnianie v1.2


Guest vandi

Question

Guest vandi

Please login or register to see this code.

 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by vandi
Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Fajna scena. Dzięki za udostępnienie.

 

Zmienne i funkcje z jednej sceny nie są widoczne w innych scenach lub wirtualnych urządzeniach.

Zamiast uruchamiać scenę przez zmienną globalną można to zrobić w taki sposób przekazując parametry przy wywołaniu:

Przykład zastosowania tej metody w SMsgH:

Polecam również zrobić scenę zabezpieczającą, która będzie sprawdzała co kilka minut jak długo uruchomione są zawory od nawadniania. Jeżeli nawadnianie włączone dłużej niż np. 1 godz., to zamknie zawory. Tak na wszelki wypadek, aby awaria czegokolwiek nie spowodowała basenu w ogrodzie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

fajna scena - a przy okazji mozna dodac jeszcze jeden warunek - jak zapalone swiatlo w ogrodzie (lub inny warunkek) to nie nawadniaj coby nie zagasic grila ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam jeszcze inny problem mam nawadnianie podzielone na 6 stref i każda musi chodzić osobno bo inaczej mam duże spadki na ciśnieniu. czyli bym musiał tą scenę powtórzyć 6 razy dla każdej sekcji oczywiście z innymi czasami.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest vandi
  • Inquirer
  • Dzięki @szmyk za podpowiedź. Będzie czas to coś pokombinuję.

     

    Napisałem ten skrypt bo nie znalazłem nigdzie sceny która by obsługiwała programy,  długie nawadniania i możliwość nawadniania poszczególnych  stref podczas opadów .

    Programów zdefiniowałem 3, ale oczywiście można zwiększyć ich ilość. Przy każdym programie jest możliwość zdefiniowania dowolnej liczby czasów uruchomień tych programów., zdefiniowania dowolnej liczby stref, które są uruchamiane po kolei, z różnymi czasami nawadniania. 

    W moim przypadku jest to 8 stref = 8 elektrozaworów. 

    Nie bardzo rozumiem @raffsa

    Edited by vandi
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Please login or register to see this code.

    Vandi  zasugerowałem się powyższym że elektrozawory 4,5,6,7,1 są uruchamiane o jednym czasie., Ale przecież mogę wykorzystać programy.:

    Please login or register to see this code.

     

    Edited by raffsa
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vandi
  • Inquirer
  • Mylisz @raffsa

    program to nie elektrozawór. 

    Raczej tabela w której jest lista stref z elektrozaworami

     

     

    Przy okazji wstawiłem wersję spiętą  z panelem zraszaczy. Jest pobierana ilość wody i opóźnienie z panelu .

     

    i mam pytanie 

    koledzy z francji zrobili wirtualkę którą można by adoptować do tej sceny.

    Please login or register to see this link.

    Tyle, że mimo że jestem tam zarejestrowany nie mogę jej pobrać. 

    Czy ktoś na priva mógłby mi ją dosłać abym ją dopasował i tu wstawił?

     

     

     

    Edited by vandi
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja ją rozwinąłem pod kątem pracy z 8 portowym sterownikiem Ethernet aby nie instalować nowych zaworów a wykorzystać zainstalowane na 24v. Także wykorzystuję dane o przyszłych opadach z api.wunderground.com oraz historię tego co już mi napadało w ciągu ostatnich dni  (to na podstawie faktycznych opadów z mojego czujnika netatmo via zmienne JSON z VD @Sankotronic).

    To co jest istotne z rozwiązania francuskiego w załączonej VD jest pod przyciskiem PLANOWANIE. Sorki że wysyłam całe VD ale robię to z telefonu w trasie i mi jest łatwiej niż wycinać i wklejać. Reszta jest raczej mało czytelnie napisana bo z uwagi na korzystanie z 8 przekaźnikowego sterownika etherent mało popularnego pisałem to z założenia szybko i dla siebie.

    (jak dla mnie wystarcza bo na podstawie prognozy, faktycznych opadów i przepustowości instalacji sygnalizuje ile mm wody powinno być "rozlane" - nie ustawia jeszcze precyzyjnie czasu podlewania a jedynie dla danego dnia pełne podlewanie, 1/2 podlewania lub nic. Także odcina podlewanie przy przymrozkach i podaje czy pada w okolicy - dane z sąsiednich stacji netatmo)

    Od razu piszę że nie mam chwilowo czasu aby zrobi z tej VD wersję user friendly

    A na forum francuskim użytkownik @sakkhho (udostępnił jeszcze wersję która bazuje dla danych historycznych na api.wunderground.com, a nie tylko dla prognoz

    Please login or register to see this link.

    . Jednak tego nie polecam bo dane historyczne dla opadów mają dla Polski za słabą rozdzielczość.

    Jeśli natomiast chodzi o forum francuskie to aby widzieć pliki, źródła i móc pisać oprócz zarejestrowania się trzeba także wysłać post na

    Please login or register to see this link.

    Uprawnienia są przyznawane automatycznie po napisaniu i wysłaniu posta, jednak odradzam jedynie po polsku lub typu bla bla, bo administrator szybko wytnie. Najlepiej krótka po francusku lub nawet angielsku - jaki kontroler, ilość urządzeń, czy zawodowo, czy dla własnego domu, poziom znajomości LUA. Generalnie towarzystwo bardzo życzliwe, otwarte służące pomocą. Śmiem twierdzić że to najlepiej rozwinięte forum dla produktów fibaro na świecie, zresztą dla innych produktów z-wave też ta sama grupa pasjonatów prowadzi fora.

     

     

     

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vandi
  • Inquirer
  • Mały update.

    udało mi się zrobić kolejkowanie programów.

    Było by prościej, gdyby działała funkcja coroutine. Można by zrobić dwie funkcje działające w dwóch wątkach. 

    Ale że jej nie ma , skorzystałem z dwóch instacji i zmiennej globalnej , do której przez przez format wymiany danych json , wstawiane są programy.

    Efektem tego jest to, ze nie trzeba sprawdzać czy godziny programów się nie "zazębiają". Scena ustawi je w kolejce.

    Dodałem, narazie bardzo skromne VD. Nie mam cierpliwości do 503. Poczekam aż błąd zostanie naprawiony.

     

    Dzięki @drboss za instrukcję do dostępu do francuskiego forum i vd

    Ściągając VD stamtąd miałem nadzieje że koledzy Francuzi poradzili sobie z 503. Niestety, wszyscy mają z tym problem.

     

     

     

    Edited by vandi
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć, jest opcja dodania czy aby na pewno nawadnianie zostało zakończone? dzisiaj w szklarni podlewanie trwało 8h zamiast 40min ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...