Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

As a member you can:

•     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team

• 0

scena z czujnikiem ruchu - zapalenie i zgaszenie światła po 30 s

sharkpawel

Question

Witam

Proszę o pomoc. Centralkę LITE mam już jakiś czas, ale postanowiłem ją rozbudować i mam same problemy.

Chciałem zrobić prostą scenę: po naruszeniu czujnika PIR, kiedy natężenie światła jest mniejsze niż 10lux ma się zapalić lampka na 30s.

Wydawało się to takie proste. Ustawiłem bloki jak na rysunku, ale lampka zapala się po 30s od naruszenia na stałe.

Co robię źle?

Proszę o pomoc.

Please login or register to see this attachment.

Edited by T.Konopka
W tytule wątku daj innym znać o czym będzie post.

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

bo masz ustawione zapal po 30 sek. ;)

powinno być zamiast 30 sek. 0 sek.

i jeszcze jedno działanie lampka == wyłącz i tu wpisać 30 sek.

• 0
  • Inquirer
  • Teraz rozumiem, ostatnia wartość to nie tak jak myślałem ile czasu ma działać tylko po jakim czasie ma się aktywować. Czyli trzeba postawić "i" i dopisać działanie "wyłącz" w ostatniej wartości wpisać 30s. Lampka się załączy i (drugie działanie) wyłączy po 30s.

Problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc.

• 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

".

Temat został przeniesiony z "

" do "

".

• 0

Mam pobobna scenę. I działa "prawie" dobrze. Tyle że gdy włączę światło włącznikiem to po wykryciu ruchu wyłącza się po 60 sek. Jakieś pomysły jak zrobić aby działała scena i manualne włączenie włącznikiem sciennym? 

• 0
    On ‎7‎/‎30‎/‎2017 at 11:07 PM, sharkpawel said:

Teraz rozumiem, ostatnia wartość to nie tak jak myślałem ile czasu ma działać tylko po jakim czasie ma się aktywować. Czyli trzeba postawić "i" i dopisać działanie "wyłącz" w ostatniej wartości wpisać 30s. Lampka się załączy i (drugie działanie) wyłączy po 30s.

Problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc.

OK, ale czy w tym przykladzie nie bedziemy miec problem przekroczenia ilosci instancji? Kazdy ruch wywola ponownie scene.

Tomek

• 0

Cześć,

@winiux, a spróbuj odznaczyć (to zaznaczenie) "CZUJNIK ŚWIATŁA" w Urządzeniach wyzwalających.

• 0

Zrobiłem to w ten sposób. I działa elegancko.

Z czujnikiem światła  będę próbował też jeszcze ale to jak będę miał chwilę czasu. Generalnie tak jak jest teraz jest ok i póki co dziala stabilnie. 

Edited by winiux

• 0

To działa dobrze ALE jeśli mamy ustawiony czas wyłączenia to i tak lampa się wyłączy po ustawionym czasie. 

A jeśli chciałbym fizycznie ją włączyć na podstawie jak wyżej sceny i żeby lampa mi nie zgasła po czasie .

Czyli zatrzymać tą scenę do kolejnego kliknięcia to co musiałbym zrobić ?

Lampa na ruch jest ok ale czasami musimy wyłączyć tą scenę

proszę o podpowiedz ?

Ja mam u siebie 2 sceny jedna zapala a druga gasi po czasie

Jest to dobre bo w czasie ruchu przedłuża czas , resetuje licznik . Lampa nie gaśnie jak widzi ruch

Edited by wkr

• 0

Na pewno się przyda. Zabijanie sceny inną sceną. W HCL niestety kłopotliwe. W HC3 załatwione 1 ptaszkiem.

Światło na ruch to mały problem, wykonujemy to na dwóch scenach. Jedna załącza a druga gasi. Dlaczego, a dlatego, że nie zgaśnie nam nagle po odliczeniu czasu jak pokazuje przykład w poście u góry.

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_12/1282728325_okoon.jpg.533ef1ad22e74c7bfc22cb9d19a07fb4.jpg" />1611477812_okooff.jpg.283fe0fe2f9cc46ede7d2f53343cc13e.jpg

Ruch ponawia nam / zerując licznik / odliczanie . Można tak w koło.

Problem pojawia się gdy przykładowo leżymy sobie w wannie. Wtedy ten ruch jest ograniczony. Co się dzieje - światło po czasie gaśnie.

Tu z pomocą idzie nam zmienna . Przykładowo u mnie Zmienna wc. pojawiła się na rysunku 2.

Do zmiennej przypisujemy dowolny przycisk, którym uruchomimy światło na stałe oraz inny, którym powrócimy do pracy gaszenie na czas.

U mnie to przycisk Walli z salonu. Wciśnięty 2 razy załączy światło na stałe a 3 razy wraca do normalnej pracy.

Pamiętajmy , żeby w pilocie danego przycisku ustawić 2 klik tylko na włącz. On 2 klikiem ma nam tylko włączyć światło .

984847273_zmiennaon.jpg.04bc82cb51f90f27d422ef1c5779c3f2.jpg2070803767_zmiennaoff.jpg.afd251cf1597af6b0144b049fa8c842e.jpg

Myślę że przyda się to co napisałem. Widziałem już podobne posty , pytania ale nie do końca właściwie wyjaśnione.

Edited by wkr