Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Sterowanie bramą dwuskrzydłową Nice


winiux

Question

Witam. Posiadam HCL chciałbym nim poprzez aplikacje sterować brama dwuskrzydłową z siłownikami NICE moovo. Jak na razie do głowy przyszła mi tylko jedna opcja która też tu na forum została zasugerowana czyli w pilocie do bramy wlutowanie przewodów w miejsce włącznika i podłączenie ich do fibaro switch.  Chyba poprzez przekaźnik. Ustawienie aby dawał tylko impuls 1-2 sek aby pilot jedynie wysłał sygnał. I ew aby można było sprawdzać stan bramy (otwarta-zamknięta) można by dodać fibaro door sensor. Czy może ktoś coś jakoś by mi doradził w tej kwestii  :D

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest vandi

Z reguły centrala bramy posiada możliwość podłączenia przycisków  do ręcznego sterowania czy podpięcia drugiego radia. Nie lepiej switcha poprzez przekaźnik podłączyć bezpośrednio do niej ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dokładnie z reguły tak jest ale wygląda na to że w tym systemie tego nie ma ... Jak na zdjeciu - jest tylko złacze do podłączenia zasilania, drugiego siłownika i złacze BUS do podłączenia sygnalizatora i czujników. 

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vandi

    Czyli  przykład potwierdza twierdzenie, że zdarzają się wyjątki od reguły ;)

     

    Bardziej chyba już się chyba nie da okroić sterowania. Żadnego pola manewru. Żeby nawet nie dać złącza do podłączenia  dodatkowego przycisku?  masakra.

    Wyjścia innego nie ma jak switch, przekaźnik i lutowanie pilota :(

     

    No chyba ze opchnąć to i kupić normalny sprzęt.

     

    Edited by vandi
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dokładnie. Bardzo proste sterowanie i co za tym idzie montaż ale niestety brak pola manewru aby np dodać włącznik "dzwonkowy" itp. 

    Znalazłem coś takiego :) 

    Please login or register to see this link.

     Fajna alternatywa.  

    Quote

    MTI4 to pilot radiowy do zdalnego sterowania bramą lub kilkoma bramami, 4-kanałowy. Do styków można podłączyć przewodowo do 4 przycisków (np. naściennych) i za ich pomocą sterować automatyką. Każdy styk może sterować inną funkcją tej samej centrali bądź sterować kilkoma różnymi centralami. Do niego dokręcamy relay switch i działa ;]

     

    Edited by I.Srodka
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • I jak pomyślałem tak zrobiłem :D teraz tylko czekam na door sensor aby było wiadomo kiedy brama jest otwarta /zamknięta i można robić scenę. A następnie dodam ja do sceny "opuszczam dom" czyli wyłączone światła itp. Zazbrojony alarm i zamknięta brama ;D

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • I tak. Door sensor zamontowany ale niestety brama jest oddalona od centralki i gubi zasięg z-wave. Czy ma ktoś jakąś inną koncepcje jak można by było "sprawdzać" czy brama jest zamknięta czy otwarta? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    gdzies pomiedzy brama a centralka napewno jest Jakis kabel z 230V, wiec wsadz tam puszke z jedny z-wave plus modulem i juz bedziesz mial zasieg.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Kabel jest zakopany w ziemi więc nie za bardzo się da :)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    1 hour ago, winiux said:

    Kabel jest zakopany w ziemi więc nie za bardzo się da :)

     

    z centrum budynku (tam gdzie stoi HC) dziura do ziemi i wychodzi dopiero przy bramie? No przeciez musisz Jakis swiatlo w domu miec, na scianie zewnetrznej albo w garazu itd.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Hehe mam na rogu budynku switcha ale brama jest za daleko... Pilot do bramy ma zasięg z-wave niestety nie. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jesli obydwa sa z-wave plus i nadal brak zasiegu to Pech. Pozostaja tylko

    - HCL przy bramie + Powerline LAN do domu,

    - puszka gdzies w polowie z modulem (wiem, mowiles ze nie idzie, ale moze potrzebujesz jakies swiatlo po drodze)

    - z-wave modul na bramie i domu z lepszymi antenami (na bramie nawet kierunkowa)

    - webrelay zamiast zwave modul na bramie, no i Powerline LAN do domu (i na HC2 virtualne uzadzenie sterujace tym werbelay), n.p. WebRelay KMTronic

    - webrelay z wifi, jesli jest wifi zasieg do bramy 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 8/17/2017 at 6:09 PM, winiux said:

    I jak pomyślałem tak zrobiłem :D teraz tylko czekam na door sensor aby było wiadomo kiedy brama jest otwarta /zamknięta i można robić scenę. A następnie dodam ja do sceny "opuszczam dom" czyli wyłączone światła itp. Zazbrojony alarm i zamknięta brama ;D

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this attachment.

     

    On 8/14/2017 at 10:41 AM, winiux said:

    Dokładnie. Bardzo proste sterowanie i co za tym idzie montaż ale niestety brak pola manewru aby np dodać włącznik "dzwonkowy" itp. 

    Znalazłem coś takiego :) 

    Please login or register to see this link.

     Fajna alternatywa.  

     

    Witam, do których wejść idą kable w swichu? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • kable do L i Q2 lub L Q1. to jest duble switch ( do pilota) . a w pilocie 4 i 5 ale pilot ma 4 kanały miec moza 12 i 3456 . instrukcja 

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...