Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

FAAC 740/741i Relay Switch


ropson

Question

Podłączyłem do automatyki Faac Fibaro Relay Switch. Zasilanie 220V pod N i L a OPEN A pod IN i Q.

 

Please login or register to see this image.

 

Generalnie działa mi otwieranie i zamykanie bramy ale:

- odkąd podłączyłem moduł brama nie zamyka się automatycznie

- rekcja na pilota jest taka że po pierwszym wciśnięciu szarpie brama i stop po drugim również dopiero za 3 razem zamyka bramę

 

innymi słowy zachowuje się jakby stale było zwarcie styków na module.

Paramter 4 - 2 sekundy

Parametr 14 mam na 1 - monostabilny

 

Innych parametrów na module nie zmieniałem...może coś trzeba jeszcze zmienić. Proszę o pomoc.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam, za długi czas załączenia relay musi być impuls 1..2 sec inaczej zwariuje. Możesz 2xrelay założyć masz również opcję furtka. Sprawdź ohmomierzem co sie dzieje na stykach 2 i 7 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Znalazłem rozwiązanie, wstawiłem pomiędzy Fibaro a Faac przekaźnik i z czasem na 2 s. Działa bez zarzutu :)

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam też taki problem możesz napisać dokładnie jaki przekaźnik zastosowales i jak to wszystko polaczyles. Pozdr.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Przekaznik z cewka 230v. Wazne zeby przekaznik nie przekaYwal 230 dalej a jedynie cewka powodowala zwarcie stykow jak elektromagnes. 

    Do relay switch podlaczylem zasilanie 220V oraz L na IN. Wyjscie z Q do przekaznika oraz N. Pod wyjscie, styki przekaznika podlaczylem 1 i 7 z Faac. Dziala bez zarzutu. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

    Ja również przymierzam się do podłączenia do fibaro bramy garażowej nice, ale zastanawiam się nad jedną sprawą - relay jest na zwave 300 - nie ma szyfrowania i zabezpieczenia transmisji - czy dobrze myślę ? Ktoś z zewnątrz może wysłać sygnał bezpośrednio do sterownika i otworzyć ?

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    ogólnie czym więcej automatyki tym więcej możliowści włamania sie do systemu i unieszkodzliwnieni alarmu czy otworzenie bramy, drzwi itd.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 22.11.2021 o 22:28, Andreos90 napisał:

    Please login or register to see this code.

    Prostszym rozwiązeniem na obecne czasy i dostępne urządzenia FIbaro jest zastosowanie Fibaro Smart Implant FGBS-222.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...