Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

THE HEAT CONTROLLER


barto
 Share

Question

Jestem przed wyborem sposobu sterowania ogrzewaniem (piec gazowy, w całym domu podłogówka). Hydraulik zaproponował jakieś standardowe sterowanie z termostatem w każdym pomieszczeniu. Z racji tego, że w domu jest Fibaro, czy sens jest zainwestować w nowość jaką jest Fibaro heat controller i powierzyć Fibaro ogrzewanie domu? 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam sterowanie wszystkimi obwodami ogrzewania podłogowego na elektrozaworach, sterowanych przez wyłączniki  Fibaro 2x1.5 kW. W każdym pomieszczeniu czujniki temperatury na UBS.

Pompa obiegoa ogrzewania podłogowego, też sterowana przez Fibaro. Jeżeli którykowliek obwód jest otwarty to pompa włączona, jężeli wszystkie zamkniętre, to pompa wyłączona.

 

Jeden czujnik temperatury na ścianie, na wysokości ok 160 cm (w okolicy wyłącznika światła), drugi wprowadzony w peszlu pod podłogę (mniej więcej na rodku pomieszczenia).

 

Czujnik na ścianie służy do wirtualnego termostatu w Fibaro, czujniki w podłodze kontrolne - mam informację o tym jak grzeje podłoga.

 

Dodatkowo w okolicy rozdzielaczy zainstalowałem skrzyneczki z bezpiecznikami i żarówkami kontrolnymi - nie służą jako zabezpieczenie nadprądowe, ale jako możliwość ręcznego sterowania pompą podłogówki i obwodami grzania - w razie awarii Fibaro. Przydało się jak musiałem odesłać centralkę do naprawy.

 

W kilku pomieszczeniach mam tradycyjne grzejniki - tanm sterowanie dokładnie tak samo - elektrozawory na rozdzielaczu, do którego podłączone są kaloryfery.

 

Działa to u mnie bezawaryjnie ok. 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A jak optymalnie zintegrowac czujniki temperatury zainstalowane w podlodze z Fibaro by dysponowac odczytami temperatury przez system? Czy ma to byc np. Smart Implant, czy sa jakies inne opcje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...