Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Samsung TV wyłaczanie ze sceny


budzaj

Question

Witam

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników oraz Fibaro. Mam problem z pluginem Samsung TV. Mianowicie nie mogę wyłączyć telewizora przez dodanie linijki w LUA fibaro:call(15, "turnOff"); Jakieś pomysły dlaczego to nie chce działać? Dodam iż za pomocą pluginu mogę sterować TV. Jedyna opcja jaka nie działa to gdy telewizor jest w stanie standby nie można go załączyć. 

Edited by budzaj
Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 1
Dnia 8.12.2017 o 13:00, budzaj napisał:

Witam

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników oraz Fibaro. Mam problem z pluginem Samsung TV. Mianowicie nie mogę wyłączyć telewizora przez dodanie linijki w LUA fibaro:call(15, "turnOff"); Jakieś pomysły dlaczego to nie chce działać? Dodam iż za pomocą pluginu mogę sterować TV. Jedyna opcja jaka nie działa to gdy telewizor jest w stanie standby nie można go załączyć. 

Włączyć telewizora nie możesz dlatego że gdy jest on wyłączony to również jego karta sieciowa jest wyłączona, ratuje tu tylko IR.

Co do wyłączania ze sceny, u mnie również jest problem z pluginu, nie wyłącza a dodatkowo zawiesza działanie pluginu

Dodaj VD który załączam i zmień adres IP telewizora na  swój , druga linijka kdou- tvIpAddress = "192.168.1.102"  

i używaj w scenie opcji pushButton tego VD

 

Please login or register to see this attachment.

Edited by jaras231
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 2/5/2018 at 5:22 PM, jaras231 said:

Włączyć telewizora nie możesz dlatego że gdy jest on wyłączony to również jego karta sieciowa jest wyłączona, ratuje tu tylko IR.

Co do wyłączania ze sceny, u mnie również jest problem z pluginu, nie wyłącza a dodatkowo zawiesza działanie pluginu

Dodaj VD który załączam i zmień adres IP telewizora na  swój , druga linijka kdou- tvIpAddress = "192.168.1.102"  

i używaj w scenie opcji pushButton tego VD

 

Please login or register to see this attachment.

a VD pod LG też może masz ?? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 5.02.2018 o 17:22, jaras231 napisał:

Włączyć telewizora nie możesz dlatego że gdy jest on wyłączony to również jego karta sieciowa jest wyłączona, ratuje tu tylko IR.

Co do wyłączania ze sceny, u mnie również jest problem z pluginu, nie wyłącza a dodatkowo zawiesza działanie pluginu

Dodaj VD który załączam i zmień adres IP telewizora na  swój , druga linijka kdou- tvIpAddress = "192.168.1.102"  

i używaj w scenie opcji pushButton tego VD

 

Please login or register to see this attachment.

Dodałem scenę aby wyłaczać nią TV:

 

fibaro:call(467, "pushButton", Button11) - niestety nie działa .  467 jest ID Twojej VD. Button11 mam wpisane w polu Identyfikatora przycisku

 

Sama VD działa poprawnie i wyłącza telewizor

 

Pomożecie?

Edited by fafapyry
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 godzin temu, fafapyry napisał:

Dodałem scenę aby wyłaczać nią TV:

 

fibaro:call(467, "pushButton", Button11) - niestety nie działa .  467 jest ID Twojej VD. Button11 mam wpisane w polu Identyfikatora przycisku

 

Sama VD działa poprawnie i wyłącza telewizor

 

Pomożecie?

Jak masz tylko jeden button w VD to będzie tak:
fibaro:call(467, "pressButton", "1");

 

Daj znać czy działa

 

 

W dniu 1.10.2018 o 21:46, m4rlb0r0 napisał:

a VD pod LG też może masz ?? :)

niestety dla LG nie posiadam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jaras. Jesteś geniuszem.  Działa!!!!! Dzięki:))))

 

zamiast "pushButton" jak wcześniej w wątku trzeba było "pressButton"

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 1.10.2018 o 21:46, m4rlb0r0 napisał:

a VD pod LG też może masz ?? :)

 

Po kilku miesiącach prób i znalazłem możliwość wyłączania TV z poziomu sceny.

W pierwszej kolejności zainstalowałem plugin lg, do którego z poziomu sceny się nie można dobrać ( przynajmniej według mojej skromnej wiedzy).
Następnie stworzyłem VD z jednym przyciskiem z prostym kodem LUA symulującym kliknięcie przycisku POWER na pilicie z plugina:

 

Please login or register to see this code.

a następnie uruchamiamy przycisk VD z poziomu sceny:

Please login or register to see this code.

Genialne w swej prostocie. W końcu mogę z poziomu sceny "idziemy spać" powyłączać telewizory :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...