Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
 • 0
luxxx

Fibaro&Okna Dachowe Velux

Question

Witam ,ma moze ktos podlaczone okna Dachowe Velux roletam elektrycznymi.Szukam rozwiazania ale jakos nigdzie nie znalazlem.Dodam tylko ze velux ma swoje zasilanie i swoj pilot i zasilacz 24 v  kux110

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Dokładnie, mam tak podpięte jak piszesz, z poziomu Fibaro można wysłać tylko sygnał, bez możliwości sprawdzenia w jakim stanie jest roleta, czy choćby zatrzymać jej w połowie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

To coś źle robicie, bo miesiąc temu instalowałem u klienta. Wszystko działa jak należy, niestety zanim dodacie do Fibaro, trzeba usunąć wszystkie dodane piloty bo wyskakują błędy ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
 • Inquirer
 • mozna poprosic o to jak pan

   ogarnol temat ?

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  • 0

  Tutaj jest wątek mówiący o standardowym sterowaniu rolet Velux przez podanie napięcia 24V:

  Please login or register to see this link.

   

  Wygląda na to, że nowszych rolet Velux nie da się zintegrować, tzn. podanie 24V i zmiany polaryzacji nie zadziałają, ponieważ Velux podaje też na standardowe 2 kable zasilające sygnał sterujący.  Starsze rolety Velux podobno pozwolą na tradycyjne podanie napięcia i sterowanie roletą. Można byłoby wówczas zastosowac sterownik Z-wave 24V np. QUB_ZMNHOD1 i pozwoliłoby to na pełne zintegrowanie rolety w ramach środowiska Z-Wave / Fibaro. Sterowniki QUB_ZMNHOD1 stosuję z powodzeniem z HC2, nie mogę natomiast powiedzieć jak faktycznie zachowają się rolety Veluxa i gdzie przebiega granica między nowszymi vs. starszymi roletami.

   

  Częściowa integracja jest możliwa tzn. otwórz / zamknij, np. poprzez sterownik Velux KLF 200 (opcja droższa) lub (opcja tańsza) przez wlutowanie się do mikrostyków włącznika naściennego - testowałem z Somfy (choć wtedy potrzebna jest Tahoma); nie testowałem bezpośrednio z włącznikami naściennymi Velux, choć powinno być to możliwe.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×