Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
  • 0
sacrell

QNAP jako centralka FIBARO

Question

Witam,

 

Ogłoszone (chyba) pod koniec marca 2017 wsparcie dla urządzeń QNAP i nic się nie dzieje w tym temacie, a miało być do końca roku wypuszczone. SZKODA.....bardzo szkoda

Jestem pierwszy, który zakupi takiego "dongle'a".

Może ktoś posiada jakąś garść informacji n/t tego rozwiązania ?

 

Dzięki

Edited by sacrell

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć!

 

Dzięki za zainteresowanie, niestety FIBARO podjęło decyzję o nie rozwijaniu wspólnego projektu z QNAP polegającego na integracji oprogramowania systemu smart home FIBARO na serwerach NAS (sieciowe pamięci masowe) firmy QNAP. Decyzja ta wynika z chęci skupienia się nad dalszym rozwojem oprogramowania central Home Center 2 i Home Center Lite, które pozwalają na zdalne zarządzanie inteligentnym domem z poziomu urządzeń mobilnych lub komputerów. Dalsze prace nad wdrożeniem tego oprogramowania na serwery firmy QNAP mogłyby spowodować opóźnienie rozwoju głównych produktów firmy. Obecnie FIBARO kładzie nacisk na integrację systemu z rozwiązaniami umożliwiającymi m.in. komunikację głosową jak Amazon Alexa, Apple Siri czy Google Assistant. Rozwijana jest również współpraca systemu z urządzeniami takich firm jak Samsung, D-Link, Philips, Sonos, Bose i wieloma innymi. Prowadzimy również zaawansowane prace nad integracją z systemami obecnymi w samochodach oraz inteligentnym AGD.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Po ostatniej aktualizacji 4.501 i poprzednich nie dziwię się że prawdopodobnie to Qnap nie chce współpracować ponieważ mógłby stracić dobra opinię. Fibar dobrze wystartował a Ja zaufałem że produkty są dobre ale soft jest do bani a szczególnie Fibaro lite. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×