Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Wiele modułów w rozdzielni


Recommended Posts

Planuje instalacje gdzie wszystkie przewody zasilania oraz sterujące (skrętka) schodzą się do centralnej rozdzielni, chciałem wykorzystać moduły Fibaro w obudowie na szynie din, czy ktoś ma doświadczenie jak zachowują się moduły obok siebie w dużych ilościach np. 30,40 lub więcej sztuk ? Obawiam się problemów z wzajemnym zakłócaniem.

Jeśli ktoś ma doświadczenie z taką centralną instalacją opartą na Fibaro bardzo proszę o podzielenie się spostrzeżeniami

Link to comment
Share on other sites

Dziwi mnie, że idziesz w Fibaro, gdy i tak wszytsko ma być na kablach. W takich sytuacjach chyba istnieją prostsze i tańsze rozwiązania. Przede wszystkim odeszedłby Ci największy problem komunikacji bezprzewodowej, czyli zwiększone szanse na zgubienie pakietu. Wiem, że to gubienie jest bardzo rzadkie obecnie, ale jednak to poczucie pewności... 

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Oczywiście, że są tańsze rozwiązania zwłaszcza oparte na raspberry pi  + arduino. Bardziej zależy mi tu na instalacjach dla klientów, wolałbym oprzeć to na rozwiązaniu 1 producenta z supportem. Zwykle dla niewymagających klientów automatykę można zrobić na satel integra + int-iors, czasem jednak potrzeba nieco więcej funkcjonalności. Dlatego pytam czy ktoś ma doświadczenia z Fibaro gdzie moduły są upchnięte w szafie. Swoją drogą też uważam, że nie ma to jak przewód.

    Fibaro mogłoby pomyśleć o wersji przewodowej, tak jak ma to Grenton. Skupienie się tylko na bezprzewodowych rozwiązaniach jest stratą sporej części rynku.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...
    Guest Marcin

    Mam instalację zrobioną w ten sposób, mam nawet większą ilość urządzeń w rozdzielni i działa bez zarzutu. żadnego wzajemnego zakłócania, żadnych opóźnień, dlatego polecam tego typu rozwiązanie. 

    Edited by Marcin
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...