Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HC2 - panel zraszaczy


wojciechS

Question

Witam,

w panelu zraszaczy na HC2 mam możliwość ustawienia tylko 5 cykli dla każdej sekcji. W ramach sekcji ustawienia max 15 minut. dla każdego cyklu. 

Jak zrobić żeby można było ustawić więcej cykli oraz więcej minut na cykl?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie, no, powiem Wam, że odpowiedź mnie powaliła....Słuchajcie chłopaki w Fibaro, zazwyczaj osoby będące na tym forum, to nie tylko uzytkownicy, bo tych najczęściej obsługujemy MY - trochę bardziej zaawansowani, instalatorzy itd. Jak można udzielić takiej odpowiedzi? Przecież, że nie ma możliwośći, to każdy widzi, wydaje mi się, że kolega @wojciechS miał na myśli, KIEDY to będzie?

Wyobraźcie sobie, że bardzo dużo sprzętu na rynku, to Gardena. Wyobraźcie sobie, że jedno z ich urządzeń, to automatyczny przełącznik sekcji podlewania, który działa tak, że przełącza sekcje pomiędzy kolejnymi włączeniami i wyłączeniami zaworu wody - jedno otwarcie i zamknięcie zaworu, to kolejna sekcja. Sterować zaworem z fibaro można, ale czasami 15 minut  to stanowczo za mało. Nie każdy ma możliwość zrobienia przełączania elektrozaworów ekstra, bardzo często, co jest również zaletą Fibaro, można montować system w istniejącej instalacji i najczęściej na ogrodzie jest jeden zawór. Więc w jaki sposób pomożecie takim użytkownikom? Udzielając informacji, że nie ma możliwości?

Dołączam się, jako certyfikowany instalator Fibaro do zadania pytania - kiedy będzie możliwość? Czy teraz nie jest sezon, żeby takie rzeczy dopracować i testować? Kiedy to mamy robić, w zimie?

Ogarnijcie się, bo dzięki nam - dystrybucji, użytkownikom, instalatorom, społeczności macie pracę i kasę !

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pytanie brzmiało "jak", nie "kiedy". Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, gdyż na chwilę obecną nie można. Kwestia podniesiona przez @cyberlabs jest jak najbardziej sensowna i mogę zagwarantować, że przekażę tę sugestię naszym inżynierom i zobaczymy, jak oni odniosą się do tej kwestii. Na chwilę obecną proszę o cierpliwość ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli o taką cierpliwość, jak w przypadku wysłanych kilka miesięcy temu do Was szablonów do ogólnie dostępnych na rynku sensorów, elektrozaczepu itd...to trzeba nam jej naprawdę sporo...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dokładnie tak jak napisał Cyberlabs - zasadniczo nie rozumiem tego ograniczenia. 

    A. Smolinski, proszę, zwróć uwagę że z reguły 15min faktycznie wystarcza i jest ok ale w sytuacji kiedy ciśnienie jest słabe, woda leci marnie, trzeba więcej czasu. lub tak jak w moim przypadku - trawnik z rolki, zalecenie żeby woda leciała co 2 godziny przez 2 godziny - obecnie musiałem pilnować tego ręcznie. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @wojciechS Jak już pisałem, to bardzo słuszna uwaga i zgłosiłem to do naszych inzynierów. Przykro mi z powodu tego, że jesteś zmuszony obsługiwać to manualnie, ale na chwilę obecną jest to jedyna opcja. Cierpliwości ;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Z tej strony cierpliwy ... jak tam rozwiniecie panelu zraszaczy .. czy cos już wiadomo kiedy te sensowne sugestie ... zostaną zrealizowane ?

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Co za pajac!! tworzył ten panel  gdzie nie można ustawić więcej niż 15min podlewania!, czy wy w tym fibaro macie w tych głowach na srane  czy na szczane, koszt tego urządzenia nie jest wart polecenia komu kolwiek.

    A wasze reakcje na problemy lub ich rozwiązywanie to jakaś paranoja.!!!!!

    współczuje osobą którzy czekaja na poprawienie Panelu Zraszaczy.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...