Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
  • 0
Sign in to follow this  
DziDu

Sterowanie bramą garażową HATO FCB200

Question

Witam,

chciałem sterować bramą garażową (model jak w opisie). Szczerze chciałem to zrobić poprzez włącznik NEO Cool Cam. Czy jestem w stanie to w ogóle zrobić? Czy muszę mieć jakiś transformator żeby przejść z 220V na 24V?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_08/image.png.cc823550135e50ca57a6dfdc2eb4f952.png" alt="image.png.cc823550135e50ca57a6dfdc2eb4f952.png" />image.png.19dfc50be5de9e094ea5cb36a7e4e607.png

Schemat napędu

image.png.5cb0b8e01ace7dcb60939b4b5ecec946.png

Parametry napędu

image.png.a42ad8edbaf27055299cb24bfa4ddfa0.png

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

na forum jest kilka jak nie kilkanaście wątków jak to zrobić (czasami różni sie jedynie nazwa producenta bramy) zarówno po naszemu ;-) jak i angielsku. Proszę szanowni o minimum czyli skorzystanie z opcji szukaj, w tym tygodniu już w trzech wątkach wyjaśniałem jak to zrobić. Acz mam coraz większe wątpliwości czy powinienem, bo każdy kto ma minimum wiedzy o elektryce i elektronice po spojrzeniu na schemat podłączeń bramy i urządzenia z-wave powinien wiedzieć jak to zrobić i czy się da dla konkretnego przypadku. Jeśli nie wie, to nie powinien się dotykać do przeróbki dla dobra swojego i swoich bliskich.

Tym razem jeszcze odpowiem, nie da się tym włącznikiem sterować bezpośrednio tej bramy chyba że chcesz minimum spalić jej elektronikę, a już sam poszukaj na forum jak to zrobić nim zadasz kolejny raz pytanie na które jest tu wiele odpowiedzi.

• 0
  • Inquirer
  • Szczerze szukalem i zabardzo znalezc nie moglem.

Ostatnie pytanie, czy w takim razie moge wykorzystac ten shutter do podlaczenia do tego silnika?

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_08/image.png.8ba7cc90777291c71b831a582a7f4ab3.png" alt="image.png.8ba7cc90777291c71b831a582a7f4ab3.png" />

• 0

nie możesz, musisz użyć przełącznik potencjałotwórczy . Jak widać z twojego schematu bramy otwarcie lub zamknięcie powodowane jest przez zwarcie PB do masy. Musisz mieć moduł z-wave gdzie obwód włączany jest separowany od sieci 230V. np. fibaro swich w wersji 1, pan06 etc...

wtedy po ustawieniu przez atrybuty działania monostabilnego przełącznika będziesz naprzemiennie otwierał i zamykał bramę.