Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Szybki drenaż baterii.


rshadow

Question

Witam

próbowałem znaleźć jakiś temat na forum ale się nie udało więc zapytam może ktoś wskaże rozwiązanie lub je zaproponuje. Problem dotyczy szybkiego wyczerpywania się baterii w 2 z 4 posiadanych czujnikach zalania (FGFS-101). 3 czujniki (2 z nich spalają prąd jak pralka) są blisko centrali i w jednakowej odległości (1 daleko ale w niej o dziwo zjawisko nie występuje), ustawienia wszystkich domyślne z wyłączoną diodą temperatury (po resecie) - , oprogramowanie wewnętrzne nie wiem jakie ale pokazuje, że aktualne - bateria nowa wytrzymuje kilka dni do tygodnia.....Tragedia za to mam już kilka akumulatorków.... ale takie działanie i niedziałanie to bez sensu.

Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź  

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

sprawdź jaki masz czas odpytywania tych czujników, ustaw minimum 6h (po wysłaniu aktualizacji musisz wybudzić czujnik aby od razu przyjął ustawienie). Zdarzenie i tak zaraportuje. Sprawdź parametry szczególnie te dotyczące raportowania temperatury tj np. aby raportował dopiero gdy zmiana jest większa niż 1stC a nawet 2stC, skoreluj to z interwałem raportowania. Np raportuj zmianę temperatury jeśli większa niż 2st lub jeśli zmiana miejsza lub brak zmiany to w odstępie co 2h (4h). Zależnie od potrzeb.

Kolejna sprawa zweryfikuj czy masz wyłączone broadcasty które mało komu są potrzebne. I jeszcze jedna spraw czy w miejscy gdzie są zainstalowane nie ma drgań które wzbudzają ich czujnik ruchu co powoduje wysyłanie informacji do kontrolera.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Ustawię dzisiaj jak radzisz i sprawdze. Na pewno wstrzasy w jednym wypadku są bo leży pod pralką..... nie pomyślałem o tym, zobaczymy jak zadziałałaja nowe ustawienia chociaż to dziwne ze w 2 wypadkach jest inaczej  a ustawienia są te same dla wszystkich 4 sztuk.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    każde drganie to jedno wybudzenie i wysłanie raportu, kiedyś miałem tak i w 2 tyg zjadło baterię

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...