Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

śmierć po aktualizacji oprogramowania


rshadow

Question

Witam

próbowałem znaleźć jakiś temat na forum ale się nie udało więc zapytam może ktoś wskaże rozwiązanie lub je zaproponuje. Wyświetliła mi się opcja aktualizacji oprogramowania wewnętrznego wallplugów (10szt) zaktualizowałem wszystkie zgodnie z założeniami blisko centralki, po każdej aktualizacji jeszcze raz sprawdzałem aktualność (nr) oprogramowania oraz czy wallplug prawidłowo działa ON/OFF. W 9 sztuce odbyło się również bez problemów tak jak opisałem ale po wyjęciu z gniazdka i włożeniu we właściwe gniazdo urządzenie się nie obudziło jest całkowicie martwe ! - pytanie czy to złom/brick padła elektronika czy jedna zawiodła aktualizacja i jest do odratowania ? Centralka nie widzi a naciskanie przycisku nic nie daje.

Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź  

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

walllplug mógł Ci się zresetować przy aktualizacji. Wtedy HC przestaje go "widzieć". Czy lokalne naciśnięcie przycisku powoduje jakąś reakcje (przekaźnik lub LED?)


Dla pewności wykonaj jeszcze jeden reset z poziomu przycisku wallpluga (nie pamiętam sekwencji menu przyciskowe) i wtedy jeśli w ogóle będzie reagował spróbuj dodać ponownie do HC. Stare wpisy z HC usuń forsując polecenie po zapytaniu o usunięcie.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no to chyba serwis, wypełniasz druk zgłoszenia (support Ci wyśle jak poprosisz na email) i wysyłasz do Poznania, jak jeszcze jest na gwarancji to bez problemu wymieniają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...