Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
Would you like MORE from FIBARO? ;) Read more... ×
Chcielibyście WIĘCEJ od FIBARO? ;) Read more... ×
  • 0
Sign in to follow this  
magdalena037

Dimmer 2 led GU10 błędy

Question

Witam Dimmer 2 nie działa z żarówkami  led Gu10 5W , w obwodzie (szeregowe) podłączone 14 szt., czyli 70W powinno funkcjonować,ale niestety tak się nie dzieje. Dimmer2  nie włącza ich , oraz nie wyłącza. Wyskakuje błąd w centrali ID30 wykryto przepięcie w obwodzie, lub zbyt niski poziom zasilania, zmniejsz poziom jasności, lub zwarcie na wyjściu. Dodam tylko że podłączone wszystko według schematu , na instalacji dwu przewodowej.

Znalazłam rozwiązanie problemu, wystarczyło wymienić tylko jedną żarówkę led, na żarówkę halogenową i wszytko ok. Mało tego ledy nawet się ściemniają. Pozostał tylko malutki drobiazg z włącznikiem, mianowicie mam zwykły włącznik i aby zapalić światło nie zdalnie a włącznikiem trzeba go nacisnąć dwa razy, czyli włącz, wyłącz i aby zgasić światło powtórnie trzeba wcisnąć włącz wyłącz (niestety on zupełnie nie gasi światła, zostają przyciemnione na maxa), czy pomoże wymiana włącznika na jakiś inny?

Edited by magdalena037

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Wiem że może juz ogarnęłaś temat ale może komus sie przyda, halogeny warto instalować ściemnialne "funkcja dimmer" na pudełeczku zaznaczona to wazne do stabilnej pracy naszego dimmera takie zarówki mają wieksze "obciążenie" prosto ujmując, co do włącznika to można  stosować monostabilne dzwonkowe odbijające i tradycyjne bistabilne czyli te tradycyjne, w parametrze 20 jest możliwość wyboru, osobiście polecam monostabilny. Naciśnięcie i przytrzymanie umożliwie sciemnienie bąć rozjaśnienie płynne. A krótkie naciśniecie załączy lub wyłączy światło na ostatnio ustawiony poziom. Co do świecenia tradycyjnych ledów można zastosować bypass- sztuczne obciążenie ledów wtedy zapalą ale uwaga DIMMER wykończy tradycyjne ledy dość szybko dlatego powinno stosować sie ledy typu dimmer.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Gregory

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×