Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Doświadczenia z czujnikiem MCO Home MH9


fibarouser

Question

Witam,

Byłbym wdzięczny za opinie odnośnie użytkowania czujnika MCO Home MH9, w szczególności w zakresie niezawodności, dokładności i integracji z Home Center 2.

 

Rozważam kupno czujnika MH9-CO2-WD w celu umożliwienia automatycznego otwierania i zamykania standardowego okna w domu (poprzez jeden lub dwa sterowniki Qubino 24V Flush Shutter DC podłączone do siłownika D+H VCD 203 współgrającego z ryglerem okiennym D+H FRA 11-BSY+). Główne zastosownie ma pozwolić na naturalną wentylację małej sypialni w celu osiągnięcia akceptowalnego zakresu stężenia CO2. Odczyt temperatury byłby także bardzo pomocny, w tym dla blokowania wentylacji poniżej pewnej minimalnej temperatury w pokoju. Mniej przyda się czujnik wilgotności i poziomu VOC. Konieczna będzie możliwość ustawienia dwóch poziomów CO2, np. 1600 PPM w celu otwarcia okna i potem np. 800 PPM do zamknięcia okna. Wygląda na to, że czujnik MH9 w pełni spełniłby moje wymagania biorąc pod uwagę, że umożliwia integrację z Fibaro. Nie mniej jednak chciałbym podpytać o opinie biorąc pod uwagę wysoką cenę czujnika.

 

Jak alternatywę, w którą już zainwestowałem (choć mogę znaleźć inne zastosowanie) rozważam czujnik CO2 SENVA CHTWL-A, który wygląda na bardzo solidny. Czujnik SENVA niestety nie byłby w pełni zintegrowany i musiałbym podłączyć go poprzez złącza bezpotencjałowe do Fibaro Universal Binary Sensor. SENVA posiada możliwość ustawienia dwóch poziomów CO2.

 

Dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

sam czujnik CO2 jest markowy, zadna chinszczyzna. Nie potrzbujesz zadnych poziomow ustawiac, po prostu tylko mierzysz wartosc i jesli <> to wykonujesz jakas akcje. Mam w uzytku od ponad dwoch lat, w miedzyczasie najnowsze werje maja troche lepszy CO2 czujnik (nowsza generacje). Wazne zybys nie kupowal wersji 230V, bo zasilcze to chinczyzna ktory burczy/piszczy caly czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...