Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Sterowanie TV Samsung przez IR


Hubert_

Question

Witam, mam TV 65" ale bez androida tylko ze smartem. Jak wyszukuje urządzenia w pluginy to go nie znajduje. Chciałbym sterować TV z apki. Znalazłem coś takiego 

Please login or register to see this link.

 i do tego diody IR. Ktoś to testował? może macie inne rozwiązania? Mam równiez kontroler 

Please login or register to see this link.

 ale nim można tylko sterować klimatyzacją. W jednym pomieszczeniu mam 2 TV i każdym chciałbym sterowac osobno wiec diody fajnie zeby były na kablu i można było sterować kierunkowo ponieważ jeden TV jest na jednej ścianie a drugi na drugiej. Posiadam rownież lodówke RF56M9540SR z androidem i czy moge coś z nią zrobić? aplikacji nie moge wrzucić z oficjalnego sklepu PLAY ponieważ jej tam nie ma. Przy próbie pobierania z FTP nie wykazuje żadnej reakcji po kliknięciu na link. Fajnie byłoby zainstalować apke i miec podgląd z intercom przed domem. Ktos podejmował podobne tematy? 

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Konfiguracja, dodanie i wyszukanie jest dziecinnie proste więc jeżeli nie możesz go dodać problem leży gdzieś pewnie poza Fibaro - tu tylko instalujesz plugin, wpisujesz nazwę i podajesz IP do TV i w zamian otrzymujesz w Fibaro pilota. Mój TV samsunga to stary model 40 cali sprzed jakiś 8 lat (tylko podstawowe  funkcje w internecie bez androida) i działa. Wykonaj kilka kroków (plugin masz zainstalowany i ponazywany), wejdź do sieci lokalnej i na routerze odnajdź swój TV skopiuj IP wklej do pluginu daj zapisz i sprawdź czy działa. Powinien. ?

Co do konrolerów wymienionych przez Ciebie to szkoda zachodu lepiej te same pieniądze zainwestować w pilota Logitecha takiego z górnej półki (model Harmony), który ma huba, IR i radio - możliwość sterowania z dowolnego miejsca w domu pilotem, dowolnego urządzenia IR oraz te same funkcje na urządzeniach smart Android lub inny IOS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...