Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
  • 0
Borysx

Obecność domownika na podstawie połączenia telefonu z WiFi - Android

Question

Szanowni Forumowicze, 

proszę o pomoc w przygotowaniu sceny lub VD, która zmieniałaby wartość zmiennej w Fibaro w zależności od tego, czy telefon domownika jest podłączony do domowej sieci WiFi. Na forum są różne pomysły ale nie ma jednoznacznego rozwiązania.  Telefon z Androidem. Router Asus rt-N18U. Nie chciałbym używać Taskera w tym celu. Jeśli ktoś zna wątek na forum który to rozwiązuje to proszę o link, ja nie znalazłem rozwiązania. 

Dziękuję za wszelką pomoc. 
Borys

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

wiem ze niektore routery asusa mozna monitorowac, poszukaj czy twoj model tez "asus router monitor traffic by device". Reszta potem zalezy czy da sie monitor przerobic na lua czy trzeba bedzie urzyc n.p. raspberry, etc. Ja uzywac taka metode z UNIFI Access Point, i mierze po prostu RSSI urzadzen, czym slabsze tym dalej uzytkownik, ponizej pewnego poziomu urzytkownik wyszedl albo urzadzenia wylyczone (n.p. bateria pusta). Mirzac zegarek i iPhone wiem kiedy mnie na prawde nie ma, a kiedy tylko jedno z nich jest puste. Jasne,mozna tez po prostu robic ping do urzydzen i sprawdzac czy sa w wifi dostepne, ja jednak wole pomiar sygnalu.

Edited by tinman

• 0

Ja swego czasu używałem zmodyfikowej wersji tego rozwiązania:

całkiem dobrze się sprawdzało.