Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

 •     Start new topics and reply to others
 •     Follow topics and users to get email updates
 •     Get your own profile page and make new friends
 •     Send personal messages
 •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


 • 0

Heat Controller - algorytm działania przy zmianie zadanej  temperatury


GS23
 Share

Question

Witam mam pytanie dotyczące algorytmu działania głowic tj.: czy głowica w przypadku działania wg. harmonogramu gdy ma np.. zmianę zadanej temperatury z 18 na 21 st C  na godzinę 15 to czy otwiera się wcześniej starając się zapewnić  zadana temperaturę tj.  21 st.C o godzinie 15? Jeżeli tak to czy podobnie   zachowuje się w odwrotnej sytuacji tj.  w przypadku gdy  o godzinie 23 ma być wg. harmonogramu zmiana temperatury z 21 na 18 st C to czy wcześniej przed  godziną 23 głowica się przymyka tak aby o godzinie 23 osiągnąć 18 st. C?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

 • 0
 • Inquirer
 • Dzięki za inf. jednakże moje pytanie nie było wynikiem nieprawidłowego działania głowic tylko chęcią poznania sposobu ich działania. W materiałach marketingowych była informacja, że głowica bierze pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym reguluje temperaturę, w skrócie uwzględnia jego bezwładność, czyli stopień otwarcia od zmiany temperatury pom.  w czasie. Niektóre sterowniki temperatury znajdujące się na rynku wykonują podobnego typu pomiary i na tej podstawie załączają wcześniej ogrzewanie w wychłodzonym pomieszczeniu tak aby osiągnąć zadaną temperaturę na konkretną wcześniej ustawioną przez użytkownika godzinę. Powyższe rozwiązanie jak większość rzeczy w technice ma swoje wady i zalety.  Poprzez pytanie miałem nadzieje uzyskać od Fibaro jakaś informacje w tej sprawie, myślę, że nie tylko mi ona by pomogła, ale też pomogła by trochę bardziej uświadomić użytkowników.  Ponieważ jeżeli tak jest jak podejrzewam to mogło by to tłumaczyć cześć zgłaszanych przez użytkowników usterek działania głowicy.

  Link to comment
  Share on other sites

  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Answer this question...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

   Share

  ×
  ×
  • Create New...