Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Heat Controller + ogrzewanie podłogowe


sebad90

Question

Czesc

 

Opiszę mniej więcej moją sytuację - pompa ciepła (chyba 1 sztuka na 4 mieszkania) + ogrzewanie podłogowe. Mieszkanie w budowie. Każdy pokój z osobnym obwodem grzewczym.

 

Od dewelopera dostałem informację, że regulacja temperatury będzie odbywała się poprzez przekręcenie zaworów w rozdzielaczu. Chciałbym zamontować na te zawory Heat Controller i np. zmniejszać grzanie w przypadku gdy na dłuższy czas wyjeżdżam z domu.

Wszędzie czytam, że do sterowania podłogówką ludzie wykorzystują zwykłego Switcha do sterowania elektrozaworami w rozdzielaczu. Nigdzie nie widziałem opisu żeby ktoś użył Heat Controllera do podłogówki.

O co chodzi? Czegoś tu nie rozumiem. Czy ktoś może wyjaśnić i odpowiedzieć czy mój pomysł powyżej się sprawdzi?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Hej @sebad90
Pewnie i się sprawdzi ale jeśli chcesz mieć spokój to lepiej switch plus elektrozawór, zapytasz dlaczego?

1. sprawdzone rozwiazanie.

2. kasa - double switchem zalatwiasz 2 obiegi dochodzi koszt elektrozaworów (75 pln płaciłem za salusy)

3. heat controller jest raczej dedykowany do grzejników, w twojej skrzynce z rozdzielaczem będzie ta sama temp, wszystkie będą miały podobny odczyt, potrzebujesz dodatkowych modułów do mierzenia temp i znów wracamy do pkt 2 - kasa (zestaw heat controler + cz. temp min 350 pln). Zakładam że motion sensory i tak będziesz miał w każdym z pokoi.

 

poczytaj na forum o heat controlerze, znajdziesz różne opinie , sam musisz podjąć decyzje co jest dla Ciebie ważniejsze.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1

Hej, 

Danfosy maja wbudowany czujnik temp, a wszystkie będą w jednym tym samym miejscu, słabe rozwiązanie, jesli masz HC2 to mozesz sobie napisac scene z histerezą do podłogówki, ja osobiście używam panelu ogrzewania z podłogówka i jest ok. Nie wspomniałeś że mieszkanie jest w budowie?, to tylko jeden kabel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1

@sebad90

Najprościej chyba pociągnąć kabel zasilający do rozdzielacza i tam bawić z całą resztą, ja mam to przynajmniej tak rozwiązane. Nie wiem co to znaczy ładniejsze rozwiązania...:) każdy elektryk, monter zrobi Ci to schludnie (powiedzmy)...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Hej @domin12

    Dzięki za odpowiedź. 

    Czyli bez problemu wymienię zwykle głowice na elektrozawory sterowane 0-1? 

    Tylko wtedy sterowanie musialbym załatwiać sterowaniem zalacz-wylacz z histereza? W centralce bez problemu to zaprogramuje?

    Jedyny minus takiego rozwiązania to konieczność ciagniecia tam kabli zasilajacych w poblize rozdzielacza. A na modulach heat controler mam to całkowicie bezprzewodowo. Z reszta jesli heat controler jest zawodny to zawsze można skorzystac z glowic np. Danfossa po z-wave tak?

    Edited by sebad90
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ok przemyślę sprawę.

    W razie czego - jak najlepiej podejść do kwestii montażu? Pociągnąć tam kabel i zamontować kilka puszek wraz z modułami Switcha obok siebie? Czy moze jest jakieś "ładniejsze" rozwiązanie?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...