Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Pogoda z plugin Yahoo Weather


JankoM

Question

Witam

Plugin yahoo weather pokazuje pogodę w Poznaniu a nie w mojej okolicy.

Podejrzewam że ma to związek z brakiem możliwości zapisania w Panelu Lokalizacji mojego miejsca zamieszkania.

Poprostu Google Maps wyświetla komunikat jak na zdjęciu,bez względu na użytą przeglądajkę.

Jest sposób aby to naprawić??

Centrala Lite.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Fibaro nie stać na wykupienie usług Google Maps ;) .

 

Wpisz szerokość i długość geograficzną ręcznie (masz do tego  dwa pola po prawej stronie Twojego screena). A dane te znajdziesz w google maps jak otworzysz je normalnie przeglądarką. Kliknij w miejsce gdzie mieszkasz - albo pojawią Ci się liczby w pasku adresu w adresie google maps, albo będziesz miał popup mały na środku, na dole ekranu z nazwą miejsca, które kliknąłeś i szerokością i długością geograficzną. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dziękuję za podpowiedź.

    Wprowadziłem dane z Google Mapa ,zapisałem ,w panelu lokalizacji jest ok ale w pluginie Yahoo Weather pogoda dalej z Poznania 7 stopni u mnie 3 stopnie wg strony Yahoo

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Niestety chyba jakiś problem globalny bo u mnie rownież od kilkunastu już dni nie pokazuje tego co potrzeba. Cały czas te same dane. Lokalizacja wprowadzona prawidłowo raczej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dołączam się do wątku braku aktualnych danych pogodowych. W wersji 4.530 nie odświeżają się dane atmosferyczne. Zmieniałem lokalizacje, ustawiałem na nowo, robiłem restart HC2 - bez rezultatu. Proszę o pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jakieś wieści o problemie? 

    Mam system od kilku dni i Yahoo mi pokazuje 0C, 0%, 0km/h bez względu na ustawioną lokalizację.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W aktualizacji 4.531 Beta YR Weather pokazuje jakąś temperaturę, wiatr i wilgotność, ale nie koniecznie z podanej lokalizacji. Nie działają sceny oparte o zmienne włączanie po zachodzie słońca lub wyłączanie po wschodzie słońca. W Yahoo Weather sceny działają jak wcześniej ale dane z pogody nadal na poziomie jak z przed pół roku, ogólnie pogoda ma jakiś problem. Ostatnia działająca wersja to chyba 4.170 jak dobrze pamiętam. Teraz poza zmiennymi dzień noc nie robi mi to problemu ale w lato miałem oparte o pogodę zraszacze i będzie problem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Nie chce mi się wierzyć że poprawili to wersji 4.532, jak w wersji 4.531 nie działało, a w opisie poprawek do wersji nie ma słowa o zmianach w tym pluginie.

    Na razie cieszy mnie informacja Piotrka, dopóki nie podniosę wersji. Jeżeli kolega piotrek jest z Poznania to zbieg okoliczności w danych pogodowych z rzeczywistością (u mnie też pokazuje 9 stopni)

    Zepsuty zegarek też pokazuje dobry czas 2 razy na dobę :)

    W dniu 21.02.2019 o 13:43, Gronas napisał:

    Jakieś wieści o problemie? 

    Mam system od kilku dni i Yahoo mi pokazuje 0C, 0%, 0km/h bez względu na ustawioną lokalizację.

    Plugin Yahoo nie działa w fibaro

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Za chwilę upłynie rok od ostatniego postu. Wersji aktualizacji było bez liku. Ostatnia była wczoraj - system wskoczył na wersję 4.580 I pogoda Yahoo nadal nie działa. Po zainstalowaniu pluginu i odczekaniu "może się zaktualizuje" około godziny wynik wygląda tak

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2020_02/image.png.26454f1439f9bfb83cb47d968cedcf01.png" />

     

    Jeżeli to nie działa od roku i "ma nie działać" to może po prostu usunąć ten plugin z listy dostępnych do zainstalowania i będzie spokój. Bo na cholerę kolejni ludzie mają się na to wkurzać!!!

     

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    potwierdzam, plugin yahoo nie działa, mam tak jak opisano powyżej ze screenami.

    Przy okazji, moja centrala korzysta z YR, jeśli chodzi o temp. to się sprawdza. Niestety sceny na zmianę warunków pogodowych, np deszcz nie działają. Czy ktoś może rozgryzł temat?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    16 minutes ago, kmilota said:

    znowu problemy z pluginami. YR i Yahoo nie działają. Ktoś wie dlaczego?

     

    wgraj 4.601 beta, tam jest naprawione YR

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 30.03.2021 o 21:36, tinman napisał:

     

    wgraj 4.601 beta, tam jest naprawione YR

    Wgrałem nawet najnowszy 4.610 i  tylko poprawiło się z temp., wilgotnością i wiatrem. Niestety zachmurzenia czy opadów nie podaje prawidłowo. Nawet dla niego w nocy słońce świeci. Przez ten błąd muszę sam pilnować opadów.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    tak, ikonki maja jeszcze problemy, beda ale zmienione. Same stany pogody (i kody stanow) dzialaja.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...