Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Google asystent po polsku.


corsso78

Question

W związku z premierą w polsce Asystenta od Googla mam pytanie czy będzie możliwość ( i kiedy?) sterowania fibaro w języku polskim?

Będę wdzięczny za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Witam
Na telefonie mojego syna można sterować oświetleniem z osobna w każdym pokoju. Na moim działa tylko włącz wyłącz wszystkie światła. 

Syn miał Asystenta już miesiąc prędzej, a może i więcej przed oficjalną premierą. Także Google na pewno za niedługo wprowadzi dla wszystkich możliwość sterowania każdym pokojem z osobna. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi za to dziś asystent wyłączył wszystko co fibaro ma podłączone, poprosiłem o wyłączenie wszystkich lamp w domu...

 

Kiedy jest szansa na doprowadzenie tego do stanu używalności... ? 

 

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie chce pisać bez sensu, ale pytanie do ekipy dev z Fibaro, czy coś ruszyło się w tym temacie ??

 

Pozdrowienia z Poznania

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam Ponownie

 

Chciałbym dopytać się jak wygląda sprawa integracji Fibaro z polskim asystenten google ? MIjają kolejne tygodnia, nic się nie zmienia - w zasadzie jest cisza, a integracji brak :/

Wizerunkowo wygląda to naprawdę bardzo kiepsko...

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 29.03.2019 o 08:09, szczepanb napisał:

Witam Ponownie

 

Chciałbym dopytać się jak wygląda sprawa integracji Fibaro z polskim asystenten google ? MIjają kolejne tygodnia, nic się nie zmienia - w zasadzie jest cisza, a integracji brak :/

Wizerunkowo wygląda to naprawdę bardzo kiepsko...

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedź na Twoje (kolejne już) pytanie padła na poprzedniej stronie jakiś czas temu - udzielił jej A.Socha @ i dokładnym opisem chyba wyczerpał temat:

Cytat

 

Niestety polska wersja Asystenta jest dość wybrakowana i nie wspiera wielu elementów które potrafi Asystent w języku Angielskim, najbardziej bolesnym dla nas brakiem opcji jest obsługa Google Smart Home.

Dzięki tej funkcjonalności można powiedzieć włącz światła czy np urządzenie x. W wersji Polskiej nie jest niestety jeszcze wspierana przez asystenta Googla po Polsku.

 

 


Tym samym tego typu pytania należało by kierować do Google, bo faktycznie Polski odpowiednik jest dość ubogą wersją - choć cieszmy się, że w ogóle coś się w tej kwestii ruszyło.

Osobiście nie spodziewam się uruchomienia polskiej wersji Google Smart Home, przed wdrożeniem asystenta na dedykowanych głośnikach (mam nadzieję się mylić ;) ) a na to zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać...

 

Edited by wronski3
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A jak dla mnie to fibaro powinno dostosować się do asystenta pl Google a nie na odwrót. Fibaro w porównaniu do giganta Google to jak Pryszcz wiadomo gdzie :). Co pewien czas sprawdzam działanie asystenta pl z fibaro i jak coś się mu pomyli to zadziała nawet w miarę dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmm, nie chcę bronić Fibaro - bo wiele można im zarzucić - ale w tym przypadku chyba jednak nie macie racji.
Jeśli wykorzystuje się czyjeś rozwiązania za pośrednictwem udostępnianych mechanizmów integracji, to właściciel tych rozwiązań musi na to wcześniej pozwolić - w tym przypadku Google na to jeszcze nie pozwala, tak jak nie pozwala choćby na używanie Asystenta PL na swoich głośnikach. Oczywiście wiele rozwiązań jest testowanych, tak jak testowano Asystenta PL przed oficjalnym wdrożeniem i jeśli coś czasem działa to pozostaje się tylko cieszyć bo to znaczy, że coś w tej kwestii się jednak dzieje.

Oczywiście Fibaro zapewne ma większe możliwości zdobycia informacji od Google niż zwykły użytkownik i miło by było gdyby spróbowało chociaż ustalić i poinformować o jakimś wstępnym terminie uruchomienia integracji w języku Polskim ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 7.04.2019 o 23:51, wronski3 napisał:

w tym przypadku Google na to jeszcze nie pozwala, tak jak nie pozwala choćby na używanie Asystenta PL na swoich głośnikach.

 

Ja posiadam glosnik Googla tj Google Home Mini i od lutego jest dostepny jezyk polski. Wystarczy odinstalowac Google Home w smartphonie i ponownie go zainstalowac wybierajac jezyk wspolpracy "polski" ( iPhon 6s i iPhon 7s ver iOS 12..... )

Uywam go i dziala poprawnie oczywiscie w ramach "polskich mozliwosci".

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mam wersji Mini ale zazdroszczę ;),
U mnie na wersji normalnej nie udało się jeszcze uruchomić obsługi PL - testowo też się jeszcze nie spotkałem, ale na podstawie tego co Kolega pisze jestem dobrej myśli :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hej, uprzejmie zapytowywuje, jaki jest status? czy coś się zmieniło w kwestii integracji polskiego asystenta z fibaro ??

 

pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja ostatnio kombinowałem i mam ustawione asystenta w angielski a drugi język polski , i zmieniłem w fibaro wszystkie pomieszczenia na angielskie nazwy , czyli kitchen , salon, hall, bedroom i wtedy działa. Mówisz " włącz światło w kitchen " i włącza się światło w kuchni bez problemu , albo "włącz światło 30 procent kitchen" i masz światło na 30% w kuchni. Wystarczy tylko zmienić nazwy pomieszczeń na angielski.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy są jakieś postępy w pracy z Google Asystentem po polsku ?

Sprawdzałem ostatnio na Google Home mini i reaguje na polecenia:

1. Włącz/Wyłącz światła w Kitchen ( pomieszczenia muszą być nazwane po angielsku)

 

Na Google Home mini zainstalowane dwa języki: angielski US i polski ( Beta ).

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety na chwilę obecną nie mamy żadnych nowych informacji. 

Jak wcześniej pisał @A.Socha i @wronski3 , aby możliwe były postępy w pracy z Google Asystentem z naszej strony, najpierw musi pojawić się wsparcie dla języka polskiego dla Smart Home (Home Control) for Google Assistant. 

W momencie gdy będzie ono zapewnione będziemy mogli rozpocząć integrację naszego systemu z Asystentem. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest merylion

A zapytam. Czy oprócz klasycznego predefiniowanego sterowania bezpośrednio urządzeniami jest możliwość przekazania treści całego powiedzianego zdania prosto do FIbaro (np zapis do zmiennej globalnej)

Chciałbym tworzyć spersonalizowane komendy w FIbaro

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co jakiś czas sprawdzam, co się zmienia na linii home - fibaro i kilka tygodni temu "chałupa" zaskoczyła mnie zarządzając światłem w domu z polskimi opisami pomieszczeń i urządzeń, przy użyciu polskojęzycznych komend.

Teraz już tylko czekam na obsługę polskiego asystenta na googlowskim ekranie. Chyba, że już ktoś sprawdził że działa?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,
Wiem, że temat był już poruszany ale chciałbym się dowiedzieć jak Wam działa, czy w ogóle działa integracja z google asystentem i czy działa w języku polskim.
U mnie przy próbie dodania Fibaro do Google Home wyskakuje komunikat: "Nie udało się zaktualizować ustawienia. Sprawdź połączenie."
Miał ktoś podobny problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zauważyliśmy, że na niektórych telefonach asystent zaczął działać po polsku, można włączyć światło, urządzenie, zamknąć roletę czy bramę a nawet wysterować ogrzewanie. Nie wiemy czy to błąd googla że za szybko udostępnili, my zgłosiliśmy się do certyfikacji języka polskiego ale póki co brak informacji od strony googla kiedy będzie to oficjalne dostępne

Link to comment
Share on other sites

  • 0

powiedz mi proszę @A.Socha bo rzeczywiście google zaczął mówić po polsku i prawie wszystko śmiga, czy będzie możliwość by obsługiwał też swiche i termostaty?

mam bramę na swichu i nie mogę asystentem otwierać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jesli masz bramę za pomocą switcha to musisz włączac wylączać brame,, termostaty są obsługiwane przez panel klimatu, sterując strefą klimatu sterujesz termostatami. Samych urządzeń typu termostat nie bedziemy w stanie wspierać ponieważ opcje asysteta są mocno ograniczone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...