Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Jaki port w INT-TSI-BSB do satel integra 64


Question

Posted

Witam mam spięty manipulator Satel INT-TSI-BSB z fibaro hc2 przez swich  .I teraz chciałbym sterować alarmem przez fibaro . Za pomocą pluginów próbowałem dodać  to urządzenie tylko że potrzebny jest tam nr. portu i teraz pytanie w jaki sposób można odczytać jaki to jest port ???

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Posted

hello @SzymekG2 did you find a solution as i'm also interested on doing the same ? Thank you for your feedback.

Sorry i'm google translate your text but i'm only writing english :)

  • 0
Posted

Komunikacja Fibaro HC2 i Integry odbywa się przez moduł ETHM-1 lub ETHM-1 Plus. Fibaro HC2 nie komunikuje się bezpośrednio z panelem INT-TSI.

Jeśli chcesz uruchamiać sceny Fibaro z INT-TSI musisz na nim napisać makro, które uruchomi wyjście Integry.

Scena w HC2 musi być skonfigurowana tak, aby użyć tego wyjścia jako trigger.

W HC2 możesz odczytywać stan wszystkich wejść, wyjść oraz stref Integry i na ich podstawie uruchamiać sceny.

Z Fibaro możesz również uruchamiać wyjścia Integry.

  • Thanks 1
  • 0
Posted

@ pointu thank you very much for your aswer. I do appreciate.

  • 0
Posted
W dniu 2.04.2019 o 12:11, ostry napisał:

Komunikacja Fibaro HC2 i Integry odbywa się przez moduł ETHM-1 lub ETHM-1 Plus. Fibaro HC2 nie komunikuje się bezpośrednio z panelem INT-TSI.

Jeśli chcesz uruchamiać sceny Fibaro z INT-TSI musisz na nim napisać makro, które uruchomi wyjście Integry.

Scena w HC2 musi być skonfigurowana tak, aby użyć tego wyjścia jako trigger.

W HC2 możesz odczytywać stan wszystkich wejść, wyjść oraz stref Integry i na ich podstawie uruchamiać sceny.

Z Fibaro możesz również uruchamiać wyjścia Integry.

W jaki sposób wykonać poprawną konfigurację po stronie satela Integry (najlepiej 256) oraz HC2, tak aby widzieć naruszone czujki kontaktrony i wirtualne wyjścia przypisane w INT-TSI tak aby móc uruchamiać sceny świetlne w HC2 poprzez RGBW controler. Oraz w przeciwnym kierunku, jak zaprogramować HC2 aby z poziomu fibaro sterować wyjściami INT-ORS Integry.

  • 0
Posted

Nie da rady zintegrować integry 256. Jedynie 128 da radę pobrać. Trzeba odpowiednio ustawić satela. Wszystko było jednak już wielokrotnie poruszane na forum. Wystarczy poszukać.

  • 0
Posted
20 godzin temu, viperlodz napisał:

Nie da rady zintegrować integry 256. Jedynie 128 da radę pobrać. Trzeba odpowiednio ustawić satela. Wszystko było jednak już wielokrotnie poruszane na forum. Wystarczy poszukać.

Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że uda się wykorzystać 128 z 256-ciu we/wy integry. Połączyć obydwa systemy już mi się udało, ale nadal nie widzę stanu ani jednego wejścia. 

  • 0
Posted

Jeśli zrobiłeś poprawną integrację to powinieneś zobaczyć wejścia i wyjścia i móc nimi sterować.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...