Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Głowica Fibaro


jpiechocki@wp.pl

Question

Witam

 

Czy to jest normalne? Zwykła głowica termostatyczna jak się ustawi na np "4" to utrzymuje cały czas taką samą temperaturę. Grzejnik przez cały czas ma taką samą temperaturę. Po zamontowaniu głowic Fibaro zauważyłem że głowica albo w ogóle nie grzeje albo grzeje tak ze nie można dotknąć grzejnika? Uważam że tak nie powinno być. Ponadto, głowica jest ustawiona na np 22 st w pomieszczeniu jest 24 st (przez słońce) a grzejnik grzeje z maksymalną wartością. Proszę o poradę. Czemu głowica nie utrzymuje stałej temperatury grzejnika?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zwykła głowica jest cały czas otwarta na konkretnym poziomie.

Pewnie jest stara wersja lub nie jest poprawnie skalibrowana. Czy masz do niej zewnętrzny czujnik temperatury?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Do dwóch mam zewnętrzny czujnik a do dwóch nie. Zauważyłem także ze nie we wszystkich pokazuje mi temperaturę na głowicy ( w tych gdzie nie ma dodatkowego czujnika)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przyłączam się do pytania. Mam 4 pokoje i w każdym z nich głowicę z dodatkowym czujnikiem temperatury. Mam stworzone harmonogramy do każdego z pomieszczeń i np:

    od poniedziałku do piątku nastawy: 
    od 5 do 7 - 24 stopnie,
    od 7 do 16 - 19 stopni,
    od 16 do 22 - 24 stopnie
    od 22 do 5 - 24 stopnie.
    Z tego co zrozumiałem to temperatura na czujniku powinna w tych godzinach osiągać właśnie taką temperaturę, a głowica powinna się odpowiednio włączać lub wyłączać kiedy temperatura jest niższa lub wyższa. W rzeczywistości jest tak, że np o godzinie 20 (kiedy powinno być 24 stopnie) czujka pokazuje np 24,5 a grzejnik nadal grzeje.

    Jeszcze dziwniejsza sytuacja jest rano kiedy temperatura na zewnątrz jest różna. Bez względu na temperaturę zewnętrzną skoro mam ustawiony harmonogram, że ma być 24 stopnie o godzinie 6 rano to tyle powinno być, a system powinien tak sterować głowicą żeby taką temperaturę utrzymywać. Niestety tak nie jest i np przy temperaturze 5 stopni na zewnątrz przy tak ustawionym harmonogramie uzyskuje temperaturę żądaną, ale kiedy jest 0 stopni na zewnątrz to w środku uzyskuję np 22 stopnie. Dopiero zmiana nastawy harmonogramu na 25 stopni daje ciepło w pokoju a tak być nie powinno.

    Proszę o wyjaśnienie o co chodzi i o pomoc. Może robię coś źle. Mam najnowszą wersję oprogramowania HCL 4.540 oraz głowice w wersjach 4.5. Mogę dać dostęp do mojego panelu w celu sprawdzenia ustawień i konsultacji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy została przeprowadzona kalibracja głowic?

    Najlepiej patrzeć na wykresach jak bardzo odbiega temperatura. Dodatkowo istotne jest skąd jest ogrzewanie?

    Edited by viperlodz
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...