Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Motion Sensor nie aktualizuje natężenia światła i temperatury


Jasieg

Question

Cześć!

Mam taki problem moja czujka ruchu nie wykrywa zmian natężenia światła i zmian temperatury.

Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale cały czas pod tą czujką mam informację "Czekam na obudzenie".

W parametrze 42 czyli:

"Parametr określa długość interwału czasowego między kolejnymi raportami z wartością natężenia światła. Raporty wysłane są mimo braku zmian oświetlenia.
0 oznacza brak raportów"

Nie mogę zmienić wartości, tak samo jest dla interwału dotyczącego temperatury.

Czy ktoś wie co mogę zrobić aby czujnik światła i temperatury działały?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Odnośnie zmiany parametru 42 - Motion Sensor jest urządzeniem bateryjnym, on nie jest online przez cały czas. Wybudza się periodycznie i pobiera nową konfigurację z centralki. W zależności od ustawień - może to robić nawet raz na dobę. Więc to naturalne.

 

Odnośnie opóźnień - upatrywałbym opóźnień nie  w centralce a raczej samej sieci mesh jaka Wam powstała przy dodawaniu urządzeń do HC3. Czy migrujecie się do HC3 z HCL/HC2? Czy stawiacie na nowo swoją instalację? Sprawdzcie routing między sensorem a centralką.

 

Możliwe, że nie mam racji :) a jak mam to dopisuję kryptycznie bo analizowanie siatki połączeń i ruchu w sieci z-wave nie jest proste, trzeba poszperać po forum. 

Edited by Piotr Bojko
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja również mam ten problem na sofcie 4.540 w centrali zaś soft czujki to 2.8

Czekam na pełną wersję firmawaru i może coś się poprawi.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam ten sam problem na HC3. Czujka zmienia stan z dużym opóźnieniem praktycznie wykluczając możliwość warunkowania scen od natężenia światła. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 godziny temu, Piotr Bojko napisał:

Odnośnie zmiany parametru 42 - Motion Sensor jest urządzeniem bateryjnym, on nie jest online przez cały czas. Wybudza się periodycznie i pobiera nową konfigurację z centralki. W zależności od ustawień - może to robić nawet raz na dobę. Więc to naturalne.

 

Odnośnie opóźnień - upatrywałbym opóźnień nie  w centralce a raczej samej sieci mesh jaka Wam powstała przy dodawaniu urządzeń do HC3. Czy migrujecie się do HC3 z HCL/HC2? Czy stawiacie na nowo swoją instalację? Sprawdzcie routing między sensorem a centralką.

 

Możliwe, że nie mam racji :) a jak mam to dopisuję kryptycznie bo analizowanie siatki połączeń i ruchu w sieci z-wave nie jest proste, trzeba poszperać po forum. 

NIestety w HC3 trzeba było programować wszystko od nowa się to nie to.

Reakcja na ruch jest natychmiastowa więc komunikacja sieci raczej prawidłowa.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 19.02.2020 o 15:08, Piotr Bojko napisał:

Odnośnie zmiany parametru 42 - Motion Sensor jest urządzeniem bateryjnym, on nie jest online przez cały czas. Wybudza się periodycznie i pobiera nową konfigurację z centralki. W zależności od ustawień - może to robić nawet raz na dobę. Więc to naturalne.

 

Można wymusić synchronizację poprzez naciśnięcie przycisku B na urządzeniu. Niezsynchronizowane parametry będą miały ikonkę ładowania przy wartości:

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy ktoś ma rozwiazanie tego problemu? mam ten sam problem dla HC3 z tym ze nie chodzi o parametry, bo to wiem jak wymusić itd tylko o to ze w ogolę nie działa temp i czujnik jasności:

 

Please login or register to see this image.

/monthly_2021_11/obraz.png.96a00a0318aca631e13572b61ca1f361.png" />

 

Co do parametrów to sa takie:

Please login or register to see this attachment.

 

Interwał budzenia zmieniłem na 300s. wersja  softu czujki to 2.8. komunikacja w sieci jest na 100% ok.

 

Ma ktos tak ustawione parametry aby to działo? może podrzucił by na konfig parameterów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...