Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Selve - rolety


gkow

Question

Witam

 

Posiadam rolety okienne z silnikami SELVE na pilota. W domu posiadam też system fibaro - głównie do ogrzewania.

Czy za pomoca smart implant można zmienić sposób sterowania roletami - tak aby roletami zarządzało Fibaro (zamiast pilota) ?

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja myślę smart impanta albo rileja podpiąć pod pilota do mojego ekranu projekcyjnego.

podlutuje pod styki przycisków i wszystko wpakuje do jakiejś małej puszeczki.

Pilot radiowy więc nie będzie problemu.

Smart implant potrzebuje zasilania z zasilacza i 12v jest bogate do tego, zaś pilot też ma baterię 12v więc padnie raczej na implanta i wszystko będzie śmigać jak należy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 27.04.2019 o 21:46, gkow napisał:

Witam

 

Posiadam rolety okienne z silnikami SELVE na pilota. W domu posiadam też system fibaro - głównie do ogrzewania.

Czy za pomoca smart implant można zmienić sposób sterowania roletami - tak aby roletami zarządzało Fibaro (zamiast pilota) ?

 

Podałeś mało informacji, selve ma parę rozwiązań do sterowania bezprzewodowego, jeśli jest tam sterownik w puszce to można dołożyć roller shutter, smart implant moze byc na otwórz zamknij tylko i to w przypadku gdzie mozesz sobie pozwiolic na umieszczenie zasilacza do niego np.12v jesli jest to nowa instalacja w domu gdzie robił to ogarniety elektryk z instalacją 4 żyłową doprowadzoną do rozdzielnicy wtedy jeden przewód można wydzielić na zamknij otwórz z poziomu rozdzielnicy.

W dniu 27.04.2019 o 22:48, XTeK napisał:

Ja myślę smart impanta albo rileja podpiąć pod pilota do mojego ekranu projekcyjnego.

podlutuje pod styki przycisków i wszystko wpakuje do jakiejś małej puszeczki.

Pilot radiowy więc nie będzie problemu.

Smart implant potrzebuje zasilania z zasilacza i 12v jest bogate do tego, zaś pilot też ma baterię 12v więc padnie raczej na implanta i wszystko będzie śmigać jak należy.

Po co tak kombinować? Pilot rozbierać? dopinac do baterii 12v? To nieprawidłowe rozwiązanie- zje baterie w dobę smart implant to również repeater, nie podłącza sie tego modułu do baterii. Nie lepiej wpiać w sterownik ekranu bezpośrednio relay albo roller? i mieć dwie możliwości pilot i fibaro? 

Edited by Gregory
Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 20.05.2019 o 22:57, Gregory napisał:

Po co tak kombinować? Pilot rozbierać? dopinac do baterii 12v? To nieprawidłowe rozwiązanie- zje baterie w dobę smart implant to również repeater, nie podłącza sie tego modułu do baterii. Nie lepiej wpiać w sterownik ekranu bezpośrednio relay albo roller? i mieć dwie możliwości pilot i fibaro? 

 

Jak zje baterie jak zasilacz będzie działać podpięty pod styki baterii?

Kto każe moduł podpinać pod baterie, ja zasilacz podpinam który zasila implant i też będzie zasilać tegoż pilota.

Zaś implant będzie tylko podpięty pod styki włączników tegoż pilota.

Fajnie by było jakbym miał możliwość dostania się do sterownika ale jest zabudowany na amen.

Zaś pilot jest stałokodowy i można zaprogramować od niego ładniejszy z allegro którego w sumie już mam od dłuższego czasu.

Ten od ekranu jest siermiężny i nic mi po nim więc lekko na około ale będzie wszystko działać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 27.04.2019 o 22:48, XTeK napisał:

"Ja myślę smart impanta albo rileja podpiąć pod pilota do mojego ekranu projekcyjnego."

podlutuje pod styki przycisków i wszystko wpakuje do jakiejś małej puszeczki.

Pilot radiowy więc nie będzie problemu.

Smart implant potrzebuje zasilania z zasilacza i 12v jest bogate do tego, zaś pilot też ma baterię 12v więc padnie raczej na implanta i wszystko będzie śmigać jak należy.

 

Napisałeś w taki sposób ze chcesz podpiąć pod baterie, stąd taka odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wiem, wiem.

Z fona tak zwany "słowotok" był a nie przeczytałem co stworzyłem.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jaki zasilacz przewidzieć do Smart Implant, jaką moc pobiera taki zasilacz, a jaką moc pobiera Smart implant - czy to jest stałą moc czy zależnie co do niego podłączymy .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...