Welcome to Smart Home Forum by FIBARO
Dear Guest,
as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.
As a member you can:
- Start new topics and reply to others
- Follow topics and users to get email updates
- Get your own profile page and make new friends
- Send personal messages
- ... and learn a lot about our system!
Regards,
Smart Home Forum by FIBARO Team

Question
Costus 0
Dzień Dobry
Mam centralkę Fibaro HC2 i zainstalowanych trochę urządzeń. Sporym problemem dla mnie są 2 garaże które znajdują się 3 piętra niżej mieszkania. Oba garaże są sterowane przy pomocy napędów Hormann BiSecur. Niestety zdarza się raz na jakiś czas że drzwi w garażu zostaną otwarte - zdarzało się to już i mnie i żonie. Typowe gapiostwo - jakiś telefon w trakcie wstawiania samochodu, zamyślenie - bywa. Dobrze że są czujni sąsiedzi którzy są na tyle uczynni że o tym informują. Niestety może się zdarzyć że w końcu zniknie w końcu przy takiej sytuacji jakiś rower z garażu czy inne wartościowe rzeczy np. spora ilość zacnych winek z lodówki winnej
I tu przechodzę do sedna - sygnał z centrali HC2 niestety jest za słaby żeby bezpośrednio dotarł do garaży. Chciałbym zainstalować w garażach czujniki otwarcia drzwi, switche które mogłyby domykać drzwi w takich sytuacjach, może ewentualnie jakąś małą kamerkę (oba garaże są blisko siebie). Czy ktoś z szanownych kolegów ma może swoje przemyślenia w takich kwestiach? Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami:
1. wzmocnienie zasięgu HC2 (np. antena?)
2. podłączenie alarmu który mógłby być zintegrowany z Fibaro (?) - tu np prosta centralka w mieszkaniu i może jakaś czujka radiowa w jednym z garaży (?)
Dotarcie do garaży poprzez dodanie dodatkowych urządzeń "po drodze" myślę że byłoby mało realne lub wręcz nie wykonalne - jest co prawda ciąg techniczny pomiędzy piętrami ale gdzieś pewnie musiałbym wpiąć się z jakimś swichem, później z kolejnym żeby przybliżyć zasięg do garażu. To z kolei wymagałoby wpięcia się u któregoś z niżej mieszkających sąsiadów do jego szafki z mediami (wtedy prąd?)
Nie wiem jak to działa ale np. moja aplikacja "volvo on call" spokojnie łączy się z samochodem w garażu z dowolnego miejsca w mieszkaniu (?)
Za wszelkie sugestie i porady będę bardzo zobowiązany
4 answers to this question
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.