Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Sterowanie bramą Beninca Bull 8


slawekn

Question

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i mam świadomość, że wielokrotnie odpowiadacie na podobne pytania. 

Mam jednak prośbę - nie wysyłajcie mnie do specjalisty albo do 100 wątków które już były (część przeczytałem)

 

Z moich poszukiwań wynika, że do otwierania bramy mogę wykorzystać relay switch FGS212 EU v 2.2

lub Relay Switch FGS222 EU 2.2.

 

Załączam schemat podłączenia, który znalazłem w sieci. Wpiąłem moduł pod L i N zaś złącza IN i Q pod PP i COM 

(oznaczone na schemacie jako przycisk dzwonkowy). Przełączyłem moduł w tryb monostabilny, ustawiłem czas na 1s

 

Problem jaki napotykam jest taki, że brama zatrzymuje się po 1 metrze (zarówno przy otwieraniu jak i przy zamykaniu).

Z pilota działa poprawnie. Macie pomysł co może być powodem. Czy ewentualnie mogę to jakoś inaczej podpiąć.

 

Pytanie nr 2 czy mogę jakoś wykorzystać FGS222 do pokazania stanu, że brama nie jest zamknięta ?

 

 

Please login or register to see this attachment.

Edited by slawekn
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Powinno być ok może czas za długi ustaw na 0,1s, mam tak przy sterowniku rolet dostaje za długi impuls musiałem dać czasówkę pomiędzy bramę a roller shutter-a.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Nie używam roller shuttera i czas próbowałem 0,1 - nie działa. Jakieś inne pomysły?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam odłącz switch i podepnij przycisk dzwonkowy i sprawdź czy problem nie jest w napędzie jeśli się zatrzyma to tu tkwi problem

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...