Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Aeotec Siren 6 i podłączenie do HCL


Leszek_Fibaro

Question

Kupiłem urządzenie Aeotec Siren 6. Musiałem COŚ kupić "syreno-podobnego" z firmy zewnętrznej, gdyż Fibaro nie oferuje tego typu sprzętu. Zachęciło mnie do zakupu kilka postów na angielsko języcznych forum.

Niestety, z przykrością stwierdzam, że wszystko działa (a właściwie nie działa) dość dziwnie.

Urządzenie bez problemu się dodało do centralki. Z tym nie było problemu. Urządzenie przedstawie się w taki sposób.

Please login or register to see this attachment.

 

Please login or register to see this attachment.

 

Please login or register to see this attachment.

 

Na zdjęciach są moje nazwy dźwięków - jakoś to musiałem nazwać i zapisać, by się w tym nie pogubić. Oczywiście nazwy są typowo robocze - ale mniej więcej oddają sens tych dźwięków.

Jak widać, jest jedenaście pozycji dźwięków. Dwie z nich są martwe, "muzyczka" powtarza się na dwóch urządzeniach. Czyli w sumie jest 8 dźwięków.

Dźwięki są bardzo głośne, i do testów lepiej używać jakiejś poduszki by je przytłumić.

 

Pierwsze pytanie to takie: syrena Aoetec dysponuje trzydziestoma dźwiękami. Dlaczego centralka Fibaro identyfikuje tylko 11 pozycji i 8 różnych dźwięków???

 

Chciałem wykorzystać te dźwięki w scenach. Okazuje się, że to W OGÓLE NIE DZIAŁA!

 

Tworząc testową scenę mam do wyboru tylko dość dziwne opcje - na zdjęciu poniżej:

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_04/obraz.png.d0994b2002fc75c4208b54b63c8f00f4.png" />

Żadna z tych opcji nie uruchamia żadnego dźwięku - na zdjęciu widać, że użyłem dźwięku "CyklicznyKrótki Pisk".

Ani "Stan początkowy", ani "Uzbrój", ani żadna inna opcja nie włącza dźwięku. To po co to jest????

Nie ma możliwości wyboru opcji "Włącz dźwięk" albo "Wyłącz dźwięk".

Jest to bez sensu.

 

W ogóle nie rozumiem, dlaczego ciągle nie ma w sprzedaży Syreny FIbaro, prezentowanej w 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Leszek_Fibaro
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czy komuś udało się skonfigurować się w/w urządzanie z Fibaro HC2.

Może mogli by się wypowiedzieć programiści z Fibaro, najlepiej udostępnić jakieś urządzenie wirtualne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Firma Fibaro temat alarmu traktuje w sposób "jaki jest koń każdy widzi" czyli zupełnie go nie traktuje.

    Może kiedyś pokaże się w sprzedaży to cudo, które pokazali w 2018 roku na jakiejś wystawie. O ile cena nie będzie zaporowa to będzie hit. Ale raczej spodziewam się ceny BARDZO ZAPOROWEJ (dla zdrowego rozsądku i rachunku w banku).

    Ja zrobiłem z tej syreny Aeotec Siren 6 urządzenie wirtualne na centralce HCL I nawet to działa. Ale raczej działa tragicznie - po prostu ta syrena to jest okropna "chińszczyzna" pomimo swojej wysokiej ceny. Faktycznie wyje to głośno, ale jakość dźwięku jest OKROPNA. To przypomina podłączenie kolumny 10 wat pod wzmacniacz 100 wat i ustawienie siły głosu na 100%. W głośniku będzie słychać wycie, jazgot, charkot i tego dźwięku nie będzie szło słuchać. I takie dźwięki wytwarza ta syrena. No cóż - może ktoś powiedzieć że syrena nie musi pięknie "grać". Może i tak. Ale mi to zdecydowanie się nie podoba.

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...