Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

klima i grzenie + fibaro


piooo

Question

Cześć

Jak ugryźć temat grzania klimatyzatorem? 

 

Sytuacja ->

Klima LG centralna, wywiewy w 3 różnych pomieszczeniach, sterowana przez ThinQ który jest zamkniętą chmurą i napisanie integracji raczej odpada (chyba że się Fibaro dogada)

Starownie do klimy ustawiony na AUTO z zadaną temperaturą. Klima pobiera aktualną temperaturę z wyciągu centralnego umieszczonego pomiędzy trzema chłodzonymi pomieszczeniami i może się sam przełączyć pomiędzy grzaniem, chłodzeniem, wentylacją.

 

Fibaro ->

Fibaro widzi temperaturę w każdym z chłodzonych pomieszczeń przez door sensor.

Fibaro może odłączyć nawiew do dowolnego pomieszczenia sterując zaworem przez switch.

Na HC3 zestawiłem termostat łącząc switch z odpowiednimi termometrami.

 

I teraz problem. ->

Ten sam switch służy do uruchomienie grzania i chłodzenia (to klimatyzator decyduje jaki powietrze puszcza na podstawie swojego czujnika). Fibaro tylko otwiera nawiew do danego pomieszczenia. Kiedy tworzę termostat i wybieram tego samego switcha do w polach ogrzewanie i chłodzenie, nic nie działa (w sensie nie włącza się ani grzanie ani chłodzenie).

 

Jakieś pomysły?

 

Pozdr,

P

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czesc 

a gdzie w HC3 mozna polaczyc grzanie stref z wlacznikiem ? Ja mam piec zalaczam poprzez smart implant i w HC2 bylo powiazanie , w HC3 nie moge znalesc

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 27.09.2020 o 15:45, sherod napisał:

Czesc 

a gdzie w HC3 mozna polaczyc grzanie stref z wlacznikiem ? Ja mam piec zalaczam poprzez smart implant i w HC2 bylo powiazanie , w HC3 nie moge znalesc

 

W HC3 jest to inaczej rozwiązane, nie wiem czy lepiej, ale inaczej. Żeby połączyć 2 urządzenia razem musisz wejść w Urządzenia > dodać nowe urządzenie > wybrać Inne Urządzenie 

Tam masz sekcję Połączone Urządzenia i wybierasz np. termostat, nadajesz nazwę nowemu urządzeniu i wybierasz które urządzenia chcesz połączyć.

 

Piooo co do twojej sytuacji proponuję ustawić tylko urządzenie do ogrzewania, jak ma chłodzić to switch po prostu się wyłączy. W momencie gdy masz chłodzenie i ogrzewanie na tym samym urządzeniu to system próbuje jednocześnie włączyć je i wyłączyć niezależnie od tego czy chce grzać czy chłodzić. Chyba, że coś źle rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...