Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Czego mi brakuje


apentua

Recommended Posts

Cześć,

  • możliwości wprowadzenia róznych cen prądu dla liczników dwutaryfowych
  • dodatkowego pola dla scen/urządzeń do poszerzonego opisu "co to robi" - pewnie wystarczyłoby 255 znaków
  • bateryjnego urządzenia wykonawczego on/off
  • coś jak motion sensor ale hermetyczny
  • jakiegoś urządzenia sygnalizacyjnego (syrena, dzwonek itp.) z możliwością przyporządkowania dźwięku do akcji

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apentua said:

dodatkowego pola dla scen/urządzeń do poszerzonego opisu "co to robi" - pewnie wystarczyłoby 255 znaków

self:updateProperty("userDescription", ''„Lorem Ipsum” - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła”:))

 

1 hour ago, apentua said:

coś jak motion sensor ale hermetyczny

Hmm... Aeon Labs 

 

2 hours ago, apentua said:

jakiegoś urządzenia sygnalizacyjnego (syrena, dzwonek itp.) z możliwością przyporządkowania dźwięku do akcji

aliexpress NEO Z-wave Plus. może zmieniс dzwiek. 5 roznych dzwiekow

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • 44 minuty temu, 10der napisał:

    self:updateProperty("userDescription", ''„Lorem Ipsum” - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła”:))

    A jak tego rozwiązania użyć?

    Ale tak bez kombinowania. Jest pole "nazwa", jest "pokój" to może jeszcze "komentarz". A odnośnie do "Lorem ipsum" to prowadzę wydawnictwo... :) wiem co znaczy, ale dobrze, że wyjaśniłeś dla potomności.

    44 minuty temu, 10der napisał:

    Hmm... Aeon Labs 

    Ale to nie Fibaro

    44 minuty temu, 10der napisał:

    aliexpress NEO Z-wave Plus. może zmieniс dzwiek. 5 roznych dzwiekow

    Ale użyć możesz tylko jednego. Nie możesz zrobić tak, żeby inny dźwięk był dla alarmu, inny dla alarmu zalania, a jeszcze inny dla sygnału uzbrojenia alarmu. No i to też nie Fibaro.

    Link to comment
    Share on other sites

    1 hour ago, apentua said:

    A jak tego rozwiązania użyć?

    1) LUA

    2) http / swagger

     

    1 hour ago, apentua said:

    Ale to nie Fibaro

    tak.

     

    1 hour ago, apentua said:

    No i to też nie Fibaro.

    tak. to nie Fibaro.

     

     

    czasami trzeba wykorzystac to co jest, a nie czekac "od morza pogody" :) 

    Link to comment
    Share on other sites

    1 hour ago, apentua said:

    Ale użyć możesz tylko jednego. Nie możesz zrobić tak, żeby inny dźwięk był dla alarmu, inny dla alarmu zalania, a jeszcze inny dla sygnału uzbrojenia alarmu. No i to też nie Fibaro.

    po, 

     

    możesz! 

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • 1 minutę temu, 10der napisał:

    możesz! 

    Nie. Sprawdź. Ja tę syrenę mam. Możesz w parametrach ustawić jak ma się zachować (jaki dźwięk, jaka głośność itp.), ale nie możesz powiązać różnych akcji z różnymi dźwiękami. 

     

    Cytat

    czasami trzeba wykorzystac to co jest, a nie czekac "od morza pogody" :) 

     

    Mam wiele urządzeń innych firm podpiętych do fibaro ale nie sądzę żeby w wątku dotyczącym sugestii na forum fibaro chodziło o urządzenia innych firm. Tak więc mój pierwszy post dotyczył z godnie z nazwą forum urządzeń i rozwiązań fibaro.

     
    2 minuty temu, apentua napisał:

    Nie. Sprawdź. Ja tę syrenę mam. Możesz w parametrach ustawić jak ma się zachować (jaki dźwięk, jaka głośność itp.), ale nie możesz powiązać różnych akcji z różnymi dźwiękami. 

     

     

    Mam wiele urządzeń innych firm podpiętych do fibaro ale nie sądzę żeby w wątku dotyczącym sugestii na forum fibaro chodziło o urządzenia innych firm. Tak więc mój pierwszy post dotyczył z godnie z nazwą forum urządzeń i rozwiązań fibaro.

     

     

    Co do tej syreny to może masz rację ale u mnie to rozwiązanie nie działa. Wygląda, że mam starszą wersję tej syreny.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    1 minute ago, apentua said:

    Nie. Sprawdź. Ja tę syrenę mam. Możesz w parametrach ustawić jak ma się zachować (jaki dźwięk, jaka głośność itp.), ale nie możesz powiązać różnych akcji z różnymi dźwiękami. 

    :))))))))))))

    Nie moge? ha ha ha ha...

    ok! dobоe - nie! :)))))))))))))))))

    3 minutes ago, apentua said:

    Mam wiele urządzeń innych firm podpiętych do fibaro ale nie sądzę żeby w wątku dotyczącym sugestii na forum fibaro chodziło o urządzenia innych firm. Tak więc mój pierwszy post dotyczył z godnie z nazwą forum urządzeń i rozwiązań fibaro.

     

    tak. przepraszam

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...