Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Umiejscowienie Door/Window Sensor


wnowicki

Question

Cześć,

 

Mam pytanie, gdzie dokładnie zamontować Door/Window Sensor na drzwiach balkonowych, żeby wykrywał tylko otwarcie drzwi a nie ich pionowy uchył? Jeśli się w ogóle da.

 

Mam drzwi balkonowe i wewnętrzne żaluzje, chodzi o to żeby roleta się nie opuszczała gdy balkon jest otwarty, natomiast przy pionowym uchyle drzwi nie kolidują z opuszczoną roletą.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Na dole? Tylko jak to zrobić by ktoś przechodząc nie urwał tego... hmm... 

Może gdzieś na pionowej framudze, ale blisko podłogi jest miejsce? 

Ta mała część to zwykły magnes, więc w niektórych oknach nawet we wnętrzu da się umieścić element z baterią, tylko trzeba inny magnes zorganizować. Ja w jednych drzwiach (wewnętrznych) wstawiłem zwykły pasek magnetyczny, bo nie zmieściłem tego oryginalnego elementu.

Zasadniczo jest trochę opcji, ale wiele zależy od konkretnej konstrukcji okna. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Polecam https://aeotec.com/z-wave-door-window-sensor/https://aeotec.com/z-wave-door-window-sensor/

"Dodatkowo posiada unikatową możliwość wykrywania uchylenia okna (uchylenie co najmniej o 5%). Wykrycie uchylenia okna jest raportowane do centrali równolegle do czujnika otwarcia drzwi/okna."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Testuję u siebie obecnie dwa czujniki jeden Fibaro, drugi Aeotec.

Z tych dwóch tylko Aeotec ma możliwość rozróżnienia typu otwarcie-uchylenie.

Najlepiej w takim przypadku montować jak najwyżej okna, tak aby kąt uchylenia z punktu widzenia urządzenia był jak największy i "ułatwić" czujnikowi interpretacje stanu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po waszych opisach sam się rozmarzyłem...

Teraz żałuję, że Aeontec nie robi sensorów ciemno-brązowych... ale można przemalować... potem tylko znaleźć sposób na odklejenie Fibaro tak, by nie zniszczyć lakierowanego drewna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...