Jump to content
  • 0

Niestabilna praca Heat Controller


Question

Cześć,

 

Zakupiłem ostatnio 4 Heat Controller do domu, niestety niektóre z nich wykazują się dość niestabilną pracą. Innymi słowy są pewne błędy w ich działaniu.

 

Zacznę może od pierwszego problemu, zewnętrzne czujniki w trzech urządzeniach wskazują na rozładowane baterie, pomimo wymiany baterii na nowe oraz resetu urządzeń.

image.png.b98b50b0f5e0ccb64cfc290b42b849db.png

 

 

Druga sprawa, po kilku dniach pracy 'as expected' dzisiaj jeden zawór zaczął wariować. Zgodnie z harmonogramem powinien utrzymywać teraz 18*, jak widać poniższym screenie temperatura w pokoju jest wyższa od zadanej a grzejnik cały czas grzeje. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy to błąd czy z jakiegoś powodu algorytm (bo zakładam że jakieś równania różniczkowe się tam kryją) dobrał złe parametry.

 

 

image.png.e61051c212742573adfe5db109e1fcd4.png

 

Trzecia kwestia to już bardziej UX, z jednej strony mamy dostęp do samych zaworów ale również do stref. Jako że zawór może być tylko w jednej strefie, robi się to momentami niepotrzebnie skomplikowane. Przez te kilka dni użytkowania miałem sytuację, że pomimo ustawień strefy sam zawór był w trybie OFF. Na chwile obecną do testów tylko ja mam dostęp do tych urządzeń, więc nikt nie mógł tego zmienić.

 

Dodam jeszcze tylko że ogrzewanie mam z sieci miejskiej. 

 

Jeśli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje to chętnie je dostarczę, bo zależy mi na prawidłowym działaniu ogrzewania. Mam do kupienie jeszcze kilka zaworów i nie wiem co mam dalej robić.

image.png

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja mam 7 głowic z czujnikami zew. na hc2 i od zmiany na wersję softu 4.7 miewam tez takie cuda.

Niekiedy wstaje rano i zimno w pokoju.

Próbuje różnych opcji ale niestety też takie coś mi się trafia.

A to w lua przywracam głowicom harmonogram co jakiś czas a to po dwa razy sprawdzają czujniki a i tak potrafią różnie działać.

Może ktoś ma na to rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Tak dodam tylko od siebie, że wszystkie zawory zostały zakutalizowane do `4.7` zaraz po zakupie, więc nie mam porównania. Ja rozwiązuję temat tego niepotrzebnego grzania wymuszając na zaworze tryb OFF, tylko też żeby usyzkać zamknięcie muszę czasem najpierw przestawić na chwilę na MAX. Na chwilę obecną takie rozwiązanie daje radę bo nie jest jeszcze zimno na zewnątrz. 

 

Dla mnie wygląda to trochę jak problem braku kalibracji samego zaworu. Dziwi mnie tylko to, że temperatura wskazywała już na +3* ponad zadaną a zawór był dalej odkręcony.

 

Jeśli chodzi o wymuszenie synchronizacji to w moim przypadku to nie pomaga.

 

Jeśli ktoś z Fibaro potrzebował by informacji to ja bardzo chętnie mogę je dodać czy wykonać jakieś testy.

 

PS Dużym brakiem w sofcie jest to że nie widzimy kiedy zawór jest otwarty a kiedy zamknięty, że na wykresie nie możemy sprawdzić kiedy grzejnik faktycznie był uruchomiony. Pomogłoby to w dobraniu parametrów przepływu na grzejnikach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...