Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

SI i czujnik wilgotności DHT22 - mierzy chwilę i potem wartość stoi w miejscu


Grandalf

Question

Witam wszystkich! Mam w łazience SI do sterowania piecem. Dodatkowo wpiąłem do niego zewnętrzny czujnik DHT22 według instrukcji. Udało mi się to jakoś uruchomić, ale wartości wilgotności po pewnym czasie 1-2h przestały się zmieniać i stanęły na 72%. Wywaliłem SI z centralki i dodałem na nowo. Wszystko zagrało, ale znowu się odczyt "zawiesił". Wisi już kolejny dzień na 74.2% i nic. Ma to ktoś podłączone z sukcesem?

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Spójrz w smart implant w dwie rzeczy. Co jest zasocjowane na lifeline (i czy to Twoja centralka) i popatrz w parametry urzadzenia - jaka wartość graniczna delty powoduje update na asocjacji lifeline.

 

Teoria: Albo smart implant twoj po dodaniu nie zasocjował sie na lifeline z centralka i nikomu nie wysyła aktualizacji. Albo ma w parametrach ustawiona wartosc np 25 dla aktualizacji wartosci z dht i wysle aktualizacje dopiero jak ci wilgotnosc spadnie do 49.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dziękuje za odpowiedź. Chyba nie do końca jestem wdrożony w nomenklature fibaro więc podpowiedz proszę gdzie mam szukać/zobaczyć ten lifeline? Generalnie Smart Implant widzi się z centralką bo np za jago pomocą steruje wyjściem bezpotencjałowym włączając i wyłączać piec gazowy.

     

     

    --------

    O tym mowa?

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by Grandalf
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Wyłączyłem wczoraj SI z prądu na jakieś 15-20min. Potem ponownie włączyłem i wartości wilgotności zaczęły się zmieniać. Ale niestety nie długo się pocieszyłem, bo za około 3h znowu pomiar stanął na jednej wartości i teraz mam tabliczę z cyfrą w HCL a nie pomiar wilgotności...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Spójrz tu - 

    Please login or register to see this link.

     . 

     

    Ze screena widzę, że lifeline (to jest pierwsza grupa asocjacji) - masz podpięte jako master HCL.

     

    A teraz popatrz w parametry urządzenia, od numerka 63 do 68. Jakie tam są wartości?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...