Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Własne ikony w aplikacji mobilnej


Bobrob

Question

Witam

Szukałem na forach. Ale nie znalazłem rozwiązania. Jak spowodować aby aplikacja mobilna widziała ikony urządzeń zmienione przez użytkownika. Z poziomu PC uruchamiam HC i wszystko jest ładnie widoczne- ikony zmienione za "własnej produkcji" :). W aplikacji mobilnej w miejscu tych ikon występują znaki zapytania. Gdzieś wyczytałem, że po połączeniu OFFLINE aplikacja mobilna powinna "zaczytać" zmienione ikony. Telefon dodany do konta admin. Z poziomu telefonu nie mogę zalogować się OFFLINE. nr ID podany prawidłowo, Zaloguj - admin, hasło prawidłowe dla połączenia lokalnego dla HC z poziomu PC i zawsze komunikat: :"Problemy z połączeniem. Brak połączenia. Sprawdź swoje połączenie i spróbuj ponownie." System IOs

 

Czy może ktoś coś próbował w tym temacie ?

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć Bobrob, ikonki powinny Ci się zaczytać po zalogowaniu w sieci lokalnej czyli najlepiej jak jesteś w domu, przy bezpośrednim połączeniu Twojego telefonu z lokalną siecią wi-fi (można wyłączyć transmisję pakietów na komórce żeby być pewnym że łączysz się z centralką za pomocą sieci lokalnej). Co do braku połączenia, upewnij się, że centralka ma połączenie z internetem i czy możesz się za nią połączyć z poziomu PC za pomocą usługi FIBARO ID (za pomocą adresu id.cloud.fibaro.com). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 godziny temu, grabek_radek napisał:

I co komuś zadzałało to na telefonie aby aplikacja pobrała własną ikonę ? 

Mimo wielu prób u mnie własne ikony nie chcą się zaczytać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Please login or register to see this link.

 

Please login or register to see this link.

 
-- powiem tak działa to tylko należy całkowicie zamknąć aplikację w telefonie i ponownie odpalić i zaciągnie ikony :) tylko musi to być w cieci lokalnej (telefon w tej samej sieci lokalnej co centralka)

Edited by grabek_radek
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam.

Dokładnie jak kolega wyżej pisze.

Jedynie co to od początku istnienia tej aplikacji nie doczytuje mi własnej ikonki do zamka gerdy.

Zawsze mam znak zapytania.

Nie wiem czy to błąd czy taki "bajer".

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Witam

     U mnie aby zaczytały się ikony do aplikacji mobilnej musiałem wyłączyć w routerze wifi na 5 GHz.

    Wsparcie Fibaro - podrzuciło ten sposób. Podobno centrala pracuje na 2,5 GHz a telefon z automatu próbuje po 5 GHz.   i zadziałało.

    Po zaczytaniu ikon ponownie włączyłem w routerze 5 GHz i jest OK, ale jak dojdą nowe to zapewne będzie powtórka z rozrywki

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Kolega ma HC3.

    Delikatnie to dziwne że samo wifi jest problemem bo centrala pracuje w sieci a niema kontaktu bezpośrednio ze smartfonem z tego co mi wiadomo.

    Czyli smartfon powinien się łączyć z centralą przez sieć domową i chyba w ten sposób pobrać ikonki.

    Zaś tutaj z tego wynika że łączy się bezpośrednio?

    Dziwne, mam HC2 ale kto tam wie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...