Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

As a member you can:

•     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team

Konfiguracja ogrzewania podłogowego + heat controller'y

Radziundzio
 Share

Recommended Posts

Witam Szanownych!

Zainstalowałem automatykę ogrzewania od Fibaro według poniższej konfiguracji:

Parter - ogrzewanie podłogowe sterowane następująco:

- motion sensor jako czujnik temperatury

- smart implant który steruje grzaniem kotła gazowego

- smart modul który steruje pompa obiegu ogrzewania podłogowego

Pietro - głowice heat controller do sterowania kaloryferami (3 sztuki w zestawie z czujnikiem temperatury, 2 w wersji bez czujnika). W sumie piec pomieszczeń

Na parterze stworzyłem wirtualny termostat który załącza zestaw motion sensor+smart implant+smart modul

Problem jest następujący. Jak skonfigurować system aby podłogówka i każdy z heat controlerów sterował włączeniem pieca w sposób zależny od reszty?

Próbowałem dwa rozwiązania.

1. Stworzyłem na piętrze termostat do heat controller. Jeżeli jest wymagane ogrzewanie na parterze (podlogówka) i na piętrze (heat controller) to piec zostaje włączony, ale gdy któreś z pomieszczeń pierwsze osiągnie temperaturę, wyłącza piec nie pozwalając na dogrzanie drugiego. Chciałbym aby piec został wyłączony dopiero gdy wszystkie pomieszczenia osiągną zadana temperaturę.

2. Próbowałem tez zainstalować heat activator do heat controller ale tutaj kończy się tak ze nie ma możliwości sterowania piecem na parterze (wirtulany termostat motion sensor+smart implant+smart modul). Po prostu smart implant przestaje reagować jakby heat activatror byl nadrzędny i blokował sterowanie piecem poprzez wirtualny termostat z parteru.

Bedę wdzięczny za pomysły!

Pozdrawiam, Radek.

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witaj,

jak czasami mam problemy z działaniem urządzeń, to zaczynam stosować zmienne i działanie zaczynam opierać na logice używając właśnie nich. 

• 5 weeks later...

A czy nie lepiej napisać scenę która będzie kontrolowała całym systemem?

Wymienione urządzenia mogą działać fajnie z dashboardem Klimat, który na podstawie harmonogramu zadba o odpowiednie ustawienia temperatur, ale logika to już LUA