Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Przycisk uruchamia niechciane urządzenie


Gabarski

Question

Witam Państwa mam mały problem ze sceną którą stworzyłem na bazie przycisku FGPB-101-4 ZW5 oraz włącznika światła wkładanego w gniazdko prądowe,

Problem polega na tym, ze po stworzeniu prostej sceny uruchomienia światła i po jednokrotnym naciśnięciu przycisku uruchamia się prawidłowo wskazany wczesnej włącznik światła lampki, a problem polega na tym ze po kilku sekundach uruchamia się tez światło na jeszcze innym Włączniku Fibaro FGS-213 ZW5 Single Switch, na zewnątrz domu w altanie, który to nigdy nie był brany pod uwagę w powyższej prostej scenie. Sprawdziłem wszystko co mogłem, czy przypadkiem nie zamieszałem ze scenami, ale nie znalazłem nic. Rekonfigurowałem na miękko te trzy urządzenie, ale to tez nie pomogło :)

Na tą chwile skoczyły mi się pomysły.

Za każdym razem jak zbuduje na nowo prostą scenę włączenia lampki to uradzenie trzecie( altanka FGS-213) w żaden mi znany sposób uruchamia się z kilku sekundowym opóźnieniem, w takim układzie to równie dobrze mogły by się uruchomić moje rolety w oknach itd. A może to wszystko ma związek z grupami urządzeń np: (oświetlenie) ?     

 

 

Bardzo proszę o podpowiedz.

Dominik

        

Edited by Gabarski
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Najlepiej pokaż scenę (blokowa/lua). Inaczej ciężko będzie coś znaleźć. Być może masz jakieś asocjacje lub inne zależności między nimi. Sprawdź ukryte sceny/urządzenia. Ja miałem podobnie z termostatem, bo zapomniałem odłączyć wł. od czujnika temp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...