Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Automatyczne podlewanie trawnika


Tomasz Spaleniak

Recommended Posts

Hej,

 

W zeszłym roku zbudowałem system nawadniania trawnika i wykorzystałem do tego centralę Fibaro HC3. Wtedy konfigurację oparłem o standardowe komponenty dostępne w centrali.

Mam jednak pewien niedosyt i chciałbym sterować nawadnianiem w bardziej inteligentny sposób uwzględniając nie tylko jak w HC3 wilgotność, ale także inne parametry/uwarunkowania.

 

Czy możecie się podzielić swoimi przemyśleniami co według Was powinno się wziąć pod uwagę podczas nawadniania? Nie ukrywam, że zrobiłem już spory reaserch w Internecie i zidentyfikowałem poniższe elementy jakie należy uwzględnić:

  • zapotrzebowanie każdej sekcji na wodę obliczyć na podstawie parametrów dysz - wówczas będę miał najoptymalniejsze wartości ile faktycznie czasu i wody potrzeba użyć podczas cyklu
  • jak wyglądały opady w ciągu ostatnich 2-3 dni i jak wygląda pogoda na najbliższe 24h i w zależności od tych wartości skrócić lub wydłużyć domyślny czas trwania cyklu
  • uwzględnienie miesięcy w których należy podlewać i z jaką intensywnością (np. powyżej 30C podlewamy 3/tydzień)
  • uwzględnienie wilgotności i wiatru

 

Dajcie proszę znać co Wy jeszcze bierzecie pod uwagę.

 

Jak zaprogramuję finalnie sterownik (QA) to podzielę się nim z Wami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...