Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

 •     Start new topics and reply to others
 •     Follow topics and users to get email updates
 •     Get your own profile page and make new friends
 •     Send personal messages
 •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


 • 0

Zamek do drzwi z z-wave


grabek_radek
 Share

Question

4 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Wszystko zależy jakie masz drzwi. Z nakładek jest mały wybór pod z-wave i moim zdaniem wszystkie są takie sobie.

Moim zdaniem są 2 opcje:

1. Zamek Kaadas K9 z modułem z-wave jeśli ma działać z Fibaro. Tutaj niestety trzeba wkład zmieniścić w drzwiach co nie zawsze jest możliwe. Natomiast mamy otwieranie na linie papilarne, kod, pin jednorazowy, pin, karta, otwieranie zdalne. Możliwość zmiany kodów PIN przez Fibaro. Czujnik drzwiowy przez co w trybie automatyznym po 1.5s mamy zamknięte drzwi.

2. Zamek Yale Linus gdzie nie mamy na ten moment integracji z Fibaro, ale jest tutaj dodatkowy czujnik przy drzwiach. W ten sposób zamek wie, że drzwi są zamknięte. Przykładowo jak zaryglujemy zamek przy lekko uchylonych drzwiach to w statusie widzimy drzwi otwarte, zamek zamknięty. Tego nie ma teede oraz danalock (gerdalock).

Link to comment
Share on other sites

 • 0

Hej, Jakie na dzień dzisiejszy mamy możliwości wyboru porządnego zamka smart z obsługą Fibaro?

Myślałem o Tedee choć drogi, ale to co mnie powstrzymuje to brak sprawdzenia czy drzw są otwarte/zamkniiete... Łatwo zaryglować zamek mając uchylone drzwi więc odpada. Tak wiem, są door sensory, ale aplikacja nie bedzie miala dostepu do informacji z sensora Fibaro...

Brałbym Linusa od Yale choć wizualnie dość toporny, ale no właśnie - jak jest z integracją z Fibaro ?? Jest choć w planach ??

Co ewentualnie wziąć ?

Myślałem jeszcze o Yale Monoblock - to już kombajn wszystkomający ale po 1sze strasznie drogi bo z modułem z-wave to ponad 3 tysiące, a po drugie przychodz w komplecie z wkładem i wszystkimi bebechami - mam drzw Gerdy  żadnej pewności że ten zamek/wkład, bedzie pasowac :(

Link to comment
Share on other sites

 • 0

Linus - właśnie prowadzimy rozmowy odnośnie integracji z Fibaro

Yale Monoblock - wycofany i bardzo kiepski zamek

Osobiście jestem fanem zamków Kaadas. Co prawda je sprzedajemy więc jestem mniej obiektywny, ale mamy w ofercie większość zamków jak Teede, Linus itd. Przewaga jest kosmiczna między Kaadas K9 a resztą zamków. Problemem jest niestety wkład, który trzeba wstawić w drzwi natomiast jeśli chodzi o przewagi i cenę:

- informacja o zamkniętych drzwiach z pełną informacją (zamek zamknie się tylko przy zamkniętych drzwiach - jest czujnik w drzwiach)
- możliwość wejścia na kod PIN (dodatkowo kody jednorazowe itd.). Dodatkowo możliwość zmiany kodów przez system Fibaro. Wstawiłem filmiki na youtube

- możliwość wejścia na kartę

- możliwość wejścia przez odcisk palca co jest najciekawszym rozwiązaniem. Tego nie ma żaden z wyżej wymienionych zamków (poza wycofanym zamkiem Yale ENTR).

Oczywiście możemy dołożyć te rzeczy dodatkowo i sterować zamkiem. Natomiast cena wtedy wzrasta masakrycznie. Z nowości będziemy wprowdzać w przyszłym roku zamek z rozpoznawaniem twarzy ;)

Obecnie jedyne ciekawsze rozwiązanie jakie robiliśmy to system rozpoznawania twazy na Hikvision + elektrorygiel. Tutaj jednak trzeba to zabezpieczyć prądowo i rozprowadzić kable. Cenowo wyjdzie jeszcze dużo drożej. Natomiast działa to rewelacyjnie. Podchodzimy i po 0,5s otwierają się drzwi.

Link to comment
Share on other sites

 • 0

Hej, Patrzyłam na te K9 i jescze na L7... Faktycznie wyglada to bardzo dobrze.

Czy możesz podrzucić (jeśli masz) zwymiarowany rysunek tego zamka?

Chciałbym się upewnić czy będę je w stanie wstawić w drzwi bez jakiś wielkich przeróbek - a drzwi i ościerznicy wolałbym nie wymieniać jednak :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...