Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Heat controller - temperature problem.


mariokil

Question

I admit that I no longer have the strength to wait for something to improve in the Fibaro system.
If you haven't invested in this system yet, avoid it.
Slowly, it's time to complete the migration to HA.
What is the most useless heating systems? The winner is ... Fibaro.

 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hi !

It's normal. 

The heat controller adjusts the temperature by 0.5°C. For a temperature set at 22°C, the room will be between 21.5°C and 22.5°C.
What I have seen is that as soon as the temperature reaches 21.5°C it opens the valves to reach a temperature of 22°C or even 22.5° depending on the inertia of the room.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po angielsku będzie trochę bez sensu więc:

 - Czy zmieniałeś to 22st niedawno i jest ryzyko, że głowice nie dostały jeszcze informacji o zmianie? (one są bateryjne, więc może być zwłoka, aczkolwiek u siebie jej nie zauważyłem)

 - czy głowice mają najnowszy soft 4.9?

 - zrestartuj centralę

Sytuacja z obrazka jeszcze mi się nie zdarzyła, mam kilka głowic i są ściśle powiązane z harmonogramem

- czy głowice są sterowane poprzez termometr wbudowany, czy zewnętrzny? (zauważyłem, że może być różnica)

Twój przypadek nie powinien się zdarzyć, ale z punktu widzenia samego ogrzewania nie ma większego wpływu:

- moja głowica (sterowana termometrem wewnętrznym, który jest blisko grzejnika) przy ustawieniu 22st grzeje czasem do 23 (lub lekko więcej), i co wydawałoby się dziwne otwiera się jak temperatura spadnie do 22.8 -

co na pierwszy rzut oka może jest dziwne, ale algorytm PID powinien mierzyć szybkość wychłodzenia się pomieszczenia i "przewidzieć" sytuację i zareagować odpowiednio wcześniej.

Zgłoś się do supportu, powinni pomóc, natomiast jeśli uważasz, że przejście na HA zmniejszy ilość problemów, testów i dłubania to ... nie wydaje mi się ;-)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • @GanzConrad

    Dzięki za odpowiedź. To po kolei:

    - pokój 1 (3 głowice sparowane z termometrem zewnętrznym, który znajduje się w tym samym pokoju))

    - pokój 2 (2 głowice sparowane z termometrem zewnętrznym, który znajduje się w tym samym pokoju)

    - pokój 3 (1 głowica sparowana z termometrem zewnętrznym, który znajduje się w tym samym pokoju)

    - pokój 4 (1 głowica sparowane z termometrem zewnętrznym, który znajduje się w tym samym pokoju)

     

    Dla każdego pokoju jest utworzona strefa klimat z własnym harmonogramem. Urządzenia są odpowiednio przypisane do swojej strefy.

    Co zostało zrobione/sprawdzone:

    - najnowsza wersja oprogramowania w centralce HC3 jest wgrany,

    - termostaty naładowane na max,

    - wymienione baterie w zewnętrznych czujnikach,

    - najnowszy firmware (4.9) - zdjęcie poniżej,

    - restart centralki (kilkanaście razy),

    - restart do ustawień fabrycznych całego zestawu (termostat-czujnik zewnętrzny) pokój po pokoju i ponowne dodawanie do centralki (kilka razy operacja wykonywana)

    - usunięte strefy i ponownie utworzone i dodawanie urządzeń

    - wszystkie parametry są takie same dla każdej głowicy

    - centralka ma najnowsze oprogramowanie

    - odległość głowic od centralki pomiędzy 2-7 metrów

    - odległość głowic do innych urządzeń (w roli repeatera , switche i kontrolery led podpięte pod 230V) 1-2m,

    - w czasie testu zasięgu Z-wave urządzenia świecą na zielono co według manuala oznacza bezpośredni kontakt z centralką i dobry sygnał.

     

    Wszystkie dropsy zostały skalibrowane (offset) według termometru z certyfikatem/homologacja (pożyczone od znajomego z laboratorium)

    Pytanie co jeszcze powinienem zrobić ? Pytam trochę z sarkazmem, bo zakładałem że kupiłem działający sprzęt, a nie pisałem się na płatne beta testy ;)

     

    Co do HA jest mnóstwo gotowców pod NodeReda z dashboardami wystarczy jedynie odpowiednio dodać urządzenia.

    Zacząłem testować z jednym termostatem (mam jeden zapasowy) i póki co działa bez zarzutu.

     

    Przy okazji powiem Ci ciekawostkę, switche fibaro (włączniki światła), które mam zamontowane w puszkach działają z opóźnieniem (raz większym raz mniejszym nie wiadomo z jakiego powodu, restart centralki nie ma wpływu na te opóźnienia ). Z poziomu HA ma integracje z Fibaro. Do tego sporo urządzeń zigbee (zigbee2mqtt).

    Do jednego takiego przycisku IKEA (zigbee) mam zrobioną prostą akcję w NodeRed, która włącza/wyłącza światło. Wyobraź sobie że po kliknięciu działa bez żadnego opóźnienia. Czyli droga "przycisk IKEA zigbee -> HA-Nodered-Integracja z Fibaro/API" jest szybsze niż połączenia pomiędzy urządzeniami własnymi Fibaro. 

     

     

    image.png.264bfdcd036b81a1053131ae5e9b438b.png

     

     

    Edited by mariokil
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Zrobiłeś więcej, niż ja bym zrobił i podzielam Twoją frustrację związaną z niechcianym ochotnikiem na beta testera.

    Niestety jeszcze nie przytrafiła mi się taka sytuacja jak w Twoim przypadku, a gdyby tak było u jakiegoś klienta, pewnie przestałbym na tym zarabiać (2 lata gwarancji i te sprawy).

    Wykonałeś dużo więcej roboty niż przeciętny użytkownik, więc na Twoim miejscu przerzuciłbym maxymalną ilość pracy na support.

    Jeśli zostało Ci jeszcze trochę zapału to skontaktuj się z nimi lub od razu załóż ticket:

    support.fibaro.com/

    Przed założeniem ticketa dodaj email : [email protected] jako instalatora, włącz dostęp na 24h i kliknij wsparcie w zakładce "zdalny dostęp".

    W tickecie podaj numer seryjny centralki, tak, żeby przypisana osoba nie musiała nic odpisywać (kontakt tylko mailowy...) tylko od razu zalogowała się na centralę.

    Koniecznie zamieść link do tego posta, bo idę o zakład, że najpierw każą Ci najpierw restartować i dodawać usuwać...

    Uzbrój się w cierpliwość bo logi (jeśli będą potrzebne) na centralce są trzymane domyślnie tylko 6h wstecz, więc najpierw trzeba włączyć dłuższe logowanie.

    pobieranie logów:

    <ip centrali>/api/service/logsDump 
    połączenie lokalne, login admina
     
    W wolnej chwili sprawdź z aplikacji na telefonie, czy ręczna zmiana ustawień na termostacie jest prawidłowo rozsyłana (powiedzmy minimum 1 minuta)
    Ja zmieniam ustawienia poprzez profil, przykładowo: ogrzewanie - klimat > poza domem> wszystkie strefy> tryb manual > 16stopni
    i zmieniając profil na telefonie sprawdź czy działa.
    Na koniec będę wdzięczny jak podrzucisz szczegóły dot kalibracji mydelniczek/pastylek (min/max lub średnia), bo niektóre też mi trochę zawyżają.
    pozdrawiam,

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...