Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

KeyFob + Heat Controllers


EmZet

Question

Witajcie!
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy i jak te urządzenia mogą działać razem. Klient ma HC3, KeyFob i 5 głowic termostatycznych. Chciałby podzielić je na dwie grupy i obsługiwać z pilota w taki sposób, że:
- przyciski 1 i 2 regulują nastawienie 3szt. termostatów (w taki sam sposób, jednocześnie), np. zimniej/cieplej
- przyciski 3 i 4 regulują nastawienie wszystkich 5 termostatów cieplej/zimniej

Ewentualnie, zamiast cieplej/zimniej może być off/full open

 

Czy możliwa jest taka konfiguracja i jak to zrobić? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki!

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

keyfob jest wyzwalaczem scen, więc uruchamiasz sceny które:

 - wyłączają grupę termostatów

 - ustawiają inną wartość termostatów

Nie znalazłem jak zwiększyć wartość, czyli pobrać zadaną i dodać do niej 1 stopień (lub 0.5 st), ale wydaje mi się, że jest to do ogarnięcia w LUA

Poza tym możesz zmienić harmonogram na kilka godzin lub ustawić temperaturę maksymalną dla całej strefy.

Jedynie nie polecam w keyfobie pojedynczych klików (zwłaszcza jak ktoś go nosi w kieszeni), raczej podwójne wzwyż lub sekwencje

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odpowiedź. Próbowałem za pomocą scen, ale nie wiem jak utworzyć grupę np. 5 termostatów, aby dodać taki blok podczas tworzenia sceny. Są tam dwa bloki: pojedyncze urządzenie i grupa urządzeń. Nie wiem jak utworzyć grupę.

    Kiedy próbowałem zrobić to przez dodanie pięciu "pojedynczych urządzeń" to uruchamiając scenę reagowała tylko pierwsza głowica, pozostałe nie. Zgłosiłem to do supportu i oni twierdzą, że kombinowałem poprawnie, ale fakt, że to nie działa wynika prawdopodobnie z błędów software'owych i będzie to wymagało poprawienia przez programistów. Podobno termostaty to szczególne przypadki wśród urządzeń Fibaro :)))

     

    Zatem jak utworzyć grupę z kilku termostatów?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    dodaj je do strefy ogrzewania i przypisz harmonogram, potem już zmieniasz ustawienia całej strefy

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...