Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Fakro


wojtas810

Recommended Posts

Dalej brak integracji z Pilotem zh12 - podczas dodawania urządzenia centralka zgłasza błąd 

Fakro twierdzi ze to wy namieszaliście cos w HC3. 

 

Kiedy moduł pogodowy zacznie pokazywać stan ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pilot ZH12 służy tylko do sterowania bezpośrednio przez asocjacje, sam nie wspiera eventów wysyłanych do centrali.
Czego oczekujesz od wsparcia go w systemie?

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Pilot jak dodaje do Centrali HC3 - w której są już zintegrowane okna Fakro - chciałbym wykorzystać jako 2 urządzenie do sterowania oknami. 

    I zrobić asocjacje - bo bez tego nie bardzo wiem jak dodać asocjacje pomiędzy oknem a Pilotem. 

     

    Bo jak dodam okna do Pilota, to nie mogę do HC3 i na odwrót. 

     

    Chyba, że jest jakiś inny sposób to proszę podziel sie informacją :)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 5 months later...
  • Topic Author
  • On 5/29/2023 at 4:00 PM, m.roszak said:

    Pilot ZH12 służy tylko do sterowania bezpośrednio przez asocjacje, sam nie wspiera eventów wysyłanych do centrali.
    Czego oczekujesz od wsparcia go w systemie?

    Hej 

    Po nowej aktualizacji udało mi się dodać Pilota do Centralki jako urządzenie podrzędne - podpowiesz mi teraz jak zrobi prawidłowo asocjacje z Oknami fakro aby muc je otwierać i zamykać ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Niestety w manualu nie mówią, która grupa asocjacyjna odpowiada za daną grupę na pilocie (przełączasz się prawo/lewo między nimi bodaj).

    Jak już masz pilot w sieci to możesz ustawić grupy w sposób jak opisano w instrukcji.

    Jeśli chcesz ustawić te grupy z systemu - musisz wytestować sobie jak to działa, pilot ma 12 grup rolet więc zapewne ma też 12 grup asocjacyjnych.
    Podejrzewam, że 1 grupa pilota -> 1 grupa asocjacyjna w systemie.

    Jako, że ten produkt nigdy nie był przeznaczony do pracy z HUBem nie wiem czy uda Ci się to poprawnie skonfigurować. 

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...