Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

 •     Start new topics and reply to others
 •     Follow topics and users to get email updates
 •     Get your own profile page and make new friends
 •     Send personal messages
 •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


 • 0

Nowa wersja - 1.1.1216


Guest vayher

Question

Guest vayher

W dniu dzisiejszym udostępniliśmy nową wersję oprogramowania - 1.1.1216. Natomiast w Apple AppStore testy przechodzi wersja 1.1 aplikacji natywnej dla iPhone i powinna ukazać się na dniach.

Najważniejsze zmiany:

- Zdalny dostęp do centralek. Począwszy od tej wersji mogą Państwo sterować zdalnie centralkami bez konieczności konfigurowania VPNu, czy jakichkolwiek innych rozwiązań. Jeżeli tylko centralka ma dostęp do internetu, można dodać ją do swojego konta w naszym serwisie i sterować nią zdalnie. Aby uaktywnić dostęp zdalny do centralki, należy zarejestrować się na stronie

Please login or register to see this link.

i dodać swoją centralkę do listy poprzez podanie jej danych znanych tylko właścicielowi centralki. Urządzeniami sterować można wtedy poprzez tą właśnie stronę www lub z aplikacji natywnej na iPhone w wersji 1.1.

Serwis dostępowy na początku przyszłego tygodnia zostanie przeniesiony na nowy serwer, dedykowany dla tej usługi. Zostaną też wprowadzone dodatkowe zabezpieczenia oprócz już istniejących (np. SSL).

- Obsługa termostatów. Uwaga: po dodaniu termostatu do HC, zanim rozpocznie on prawidłowe działanie, należy podać w odpowiednim polu przy jego ikonie kod rejestrujący termostat, znajdujący się na naklejce na zakupionym produkcie.

- Poprawione działanie czujki dymu.

- Możliwość otrzymywania powiadomień smsowych o naruszaniach czujek ruchu / otwarcia / dymu / zalania. Aby uaktywnić tą funkcję, należy wejść w panel sms w HC, przejść do zakładki w której definiujemy numery telefonów mające dostęp do centralki i przy wybranych telefonach zaznaczyć checkboxy. Następnie dla każdego czujnika, który ma nas powiadamiać o zdarzeniu smsem, należy wejść w jego ustawienia i ustawić opcję "Czy wysyłać SMSy z informacjami o zmianach" na "tak". Należy też mieć wykupiony pakiet smsów zwrotnych - z tej puli będą schodziły smsy alarmowe.

- Dodana obsługa czujnika światła.

- Poprawiona obsługa kamer w interfejsach mobilnych (obsługa kamer z ustawionym loginem i hasłem)

- Poprawione przypisywanie scen do pokoi.

- Poprawione wyświetlanie wilgotności w HC.

Wiele większych i mniejszych poprawek, których nie jestem w stanie dziś opisać.

Centralki zaczną aktualizować się jutro.

Opis zmian w aplikacji na iPhone w osobnym temacie.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

 • 0
Guest rpedrakowski
 • Inquirer
 • Mam pytanko dotyczące konta na dom.fibaro.com, czy będzie możliwość edycji np hasła lub adresu email w swoim koncie? Teraz tego nie widzę ale na przyszłość by się przydała taka możliwość, na wypadek gdyby ktoś chciał zmienić hasło, lub zmienił emaila.

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0
  Guest vayher
 • Inquirer
 • Oczywiście będzie. Strona ma na razie minimum funkcjonalności, ale będzie rozbudowywana na początku przyszłego tygodnia.

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0
  Guest rpedrakowski
 • Inquirer
 • to jeszcze mam pytanko odnośnie ustawienia czasu działania trybu alarmowego, czy istnieje możliwość aby czas było można ustawiać ręcznie wpisując dana wartość ? aktualnie suwakiem strasznie ciężko ustawić jakiś krótszy czas nadawania. a w zasadzie to udaje mi sie ustawic 1 wartosc pomiedzy 600s a 0 a chcialbym na przyklad ustawic 2 minuty dla celow pokazowych

  Link to comment
  Share on other sites

  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Answer this question...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  ×
  ×
  • Create New...