Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Failed to go into learn mode


Guest A.KOLODZINSKI

Question

Guest A.KOLODZINSKI

"Failed to go into learn mode" - podczas dodawania a "ZWave network failed to go into learn mode" - po nieudanej próbie dodania urządzenia przez centralę.. Takie komunikaty pojawiają się po próbie dodania urządzenia. Urządzenia to termostat Danfossa i czujnik temperatury i wilgotności (ten fizyczny nie ten od pogody zewnętrzny). Dodam, iż kiedyś dodaliśmy ten czujnik temp i wilg i pamiętam, że po wzbudzeniu czujnika w tryb dodawani/szukania wyświetlała się na czas instalacji literka L w takim nawiasiku i widniała tam przez jakiś czas, teraz wyświetla się na ok sekundę, gaśnie a w panelu pojawiają ww. komunikaty. Dodam, że wykonywałem procedurę backup-u i dalej to samo, naprawę sieci także i dalej to samo, kilkanaście resetów centrali i dalej to samo (w tym miejscu dodam, że moglibyście "wypuścić" w końcu instrukcję obsługi do centrali i tłumaczenie, że obsługa centrali jest dziecinnie prosta i nie wymaga instrukcji obsługi do mnie i do wielu nie dociera). Nadmienię, że wszystkie pozostałe zainstalowane u nas czujniki działają, natomiast czujnik temp i wilg odinstalowywaliśmy jakiś czas temu, ponieważ po naprawie sieci sprzed kilku tygodni w panelu konfiguracyjnym pojawiła się wartość temperatury w kelwinach (natomiast symbol był w celcjuszach) i wyglądało jakbyśmy mieli w show roomie 73 `C. Zaczęło nas to irytować więc odinstalowaliśmy wczoraj owy czujnik i od wczoraj przy próbie ponownej instalacji mamy takie komunikaty jakie opisałem powyżej.

PS: odniosę się do upgradu softu... miło widzieć, że coś się dzieje w firmie bo jak do tej pory Fibaro było dosyć drogim wł/wyłącznikiem i ściemniaczem oświetlenia. Mam nadzieję, że dobrze zainwestowałem swoje pieniądze, i że rozwiniemy się wspólnie jeszcze bardziej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest JakubM
  • Inquirer
  • Brak zgłoszenia w moim kierunku. Czy coś ruszyło w sprawie tego problemu?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Brak zgłoszenia w moim kierunku. Czy coś ruszyło w sprawie tego problemu?

    Tak. Właśnie skończyłem generowanie aktualizacji do wersji 1.1.1232, która poprawia błąd ukrywania urządzeń. Dziś jej nie wydam, gdyż czekają ją jeszcze nocne testy ale jutro, po wydaniu, udostępnię link do niej, żeby nie trzeba było czekać do północy.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...