Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem z odnalezieniem centrali!


Guest Kornel Molęda

Question

Guest Kornel Molęda

Witam mam problem z podłączeniem centrali hc2, podłączam ją do routera i switchów i nic... hc finder nie odnajduje nic! na centrali świecą się dwie diody. jedna od power druga od LAN (ale ikona internet nie świeci się czy tak ma być czy hc2 domyślnie od razu łączy z internetem i na starcie świecą się 3 pierwsze diody) proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobne doświadczenia!

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest JakubM
  • Inquirer
  • Proponuję wejść bezpośrednio do routera i sprawdzić, jakie IP nadał centralce.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Kornel Molęda
  • Inquirer
  • ok w firmie niestety nie mam na razie dostępu bo nie chce komuś grzebać, ale dziś w domu sprawdzę na swoim routerze w domu ale będę miał do dyspozycji router bez internetu to i tak powinna z niego odpalić? jeśli adres będzie inny niż 192.168.81.1 to finder nie znajdzie jej? resetowałem ip centrali i powinna mieć 192.168.81.1 a router nie wiem co tam nadał.?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Można podłączyć do rutera bez internetu. Nie będzie wtedy możliwości aktualizacji i dostępu zdalnego przez internet.

    Finder znajduje bez różnicy jaki adres zostanie przypisany. Ważne, że musi być w tej samej sieci (podłączony komputer do tego samego rutera). Jeśli resetowane będzie IP centrali to proszę wpisać w adresie w przeglądarce zamiast strony www: 192.168.81.1

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Kornel Molęda
  • Inquirer
  • dzięki nom taką mamy tu sytuacje, że switchów routerów mamy mnóstwo podłączyłem

    centrale do routera do tego jak mniemam do którego jestem przypięty poprzez wi-fi tylko,

    że router główny wychodzi do routera wi-fi i taki galimatjas jest i nic nie może znaleźć eh jak

    to zrobić?

    ciężka sprawa:/

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Niestety nie umiem pomóc na odległość w takim wypadku. Trzeba być podpiętym pod ten sam router. Pula adresów musi być taka sam inaczej będzie problem z dostępem do hc2. W firmie może być to podpięte na wile sposobów i nie wiadomo czy ten ruter pod który podpięliśmy centralę przydziala adresy ip. Najprościej będzie sprawdzić w domu na 99,9% będzie tam działać.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    a najprawdopodobniej wystarczy wlaczyc serwer DHCP w routerze do ktorego jest podpinany w firmie i powinno samo wskoczyc, pozniej zmienic IP na stale, badz nie

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Kornel Molęda
  • Inquirer
  • ok dzieki zobaczę dziś w domu na sucho w moim routerze i może mi się coś rozjaśni i pokombinuje w formie choć nie chcę namieszać w ustawieniach skoro wszystko jest tutaj skonfigurowane i działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Kornel Molęda
  • Inquirer
  • jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę o odpowiedź

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest lunakk
  • Inquirer
  • Jeżeli nie masz dostępu do routera który przydziela IP zrób tak:

    Bez podłączonego HC2

    odpal cmd pingnij multicastowy adres 224.0.0.1

    potem wpisz komendę arp -a która wyświetli ci tabelę ARP z wszystkimi adresami IP, zrób sobie printscreena lub zapisz je (oczywiście tylko z klasy którą używacie)

    Następnie podepnij HC2 i zrób to samo, powinien pojawić się nowy adres w tabeli ARP, to będzie IP który dostał HC2

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Albo prościej użyj

    Please login or register to see this link.

    Pierwszy skan bez HC2 a drugi z włączonym HC2

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Kornel Molęda
  • Inquirer
  • dzięki za fajny program ale używałem go i podłączałem do routera i do switchów i nic nie wykryło nowego więc jak to dalej ugryźć? co to może być? dodam, że na switchu nie wykazało aktywności tylko dioda świeciła się stale, do tego na hc2 nie ma podświetlenia diody wskazującej na dostęp do internetu, tylko LAN stale się świeci i Power on.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_curve.gif" alt=":-/" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • 1. Ustawiamy na jakimś laptopie IP 192.168.81.2 (odpięte wifi, niepodłączony do żadnej sieci)

    2. Podpinamy HC2 bezpośrednio kablem do laptopa

    3. Wchodzimy do HC2 po 192.168.81.1

    4. W HC2 ustawiamy stałe IP i całą resztę tak jak ma być w docelowej sieci (Bramę, DNS itp), zapisujemy ustawienia

    5. Przepinamy HC2 do routera.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Kornel Molęda
  • Inquirer
  • właśnie tak rano zrobiłem. Pomógł mi brat (dzięki Beny) no i działa bez problemów problem i temat uważam za zamknięty dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, żę te informacje przydadzą się komuś.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Nie do końca na temat ale może komuś na przyszłość się przyda:

    W nowej aplikacji na iOS w dziale Konfiguracja znajduje się przycisk "Znajdź centralę". Wystarczy go wcisnąć i - jeśli centrala jest w sieci - wyświetli się adres IP HC2 oraz możliwość zalogowania się od razu do niej w aplikacji.

    Rozpowszechniane też będą "findery" na inne platformy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Kornel Molęda
  • Inquirer
  • wydaję mi się, że jeżeli centrala jest na static IP, to nic nie zdziała finder, jeśli sieć operuje na innym IP

    centrala po prostu nie dostanie dostępu do sieci i "dupa" nie wiem jak to działa na dhcp bo pewnie Vayher chodzi tobie o działanie findera właśnie w tym trybie centrali?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Michal.P
  • Inquirer
  • Finder znajdzie centralę niezależnie od ustawionego adresu IP. Ja kilkakrotnie mimo innego adresu ustawionego bez serwera DHCP wyszukałem centralkę.

    Problem będzie dopiero jeśli będziesz chciał wyświetlić panel w przeglądarce.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Miałem podobny problem - po resecie centralka (HC2) uruchomiła się i odnalazła sieć (paliły się dwa pierwsze ledy od prawej strony), jednak utraciłem możliwość połączenia się z nią: nie pomagał Finder i nie była widoczna przez router. Męczyłem się, kombinowałem... w końcu zmieniłem gniazdo usb do którego był podłączony pendrive recovery (pierwotnie był włożony do górnego gniazda, więc przełożyłem go do dolnego). Nie wiem, czy to przypadek, ale po tym zabiegu centralka zaczęła działać prawidłowo.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • mialem podobnie ale mi sie nie chcial zapisa/odczytac plik z ustawieniami sieci na penie...

    wiec go recznie z kompa go wyedytowalem i smiga

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam. Widzę temat przed laty ale mam problem i poszukuję rozwiązania. U mnie podobnie jak wyżej. Finder znajduje fibaro pod adresem 192.168.81.1 ale jak usiłuje się podłączyć przez jakąkolwiek przeglądarkę pod tym adresem wyskakuje po chwili,, przekroczony czas połączenia,, 

    Kilka razy przed ten miałem takie chwilowe problemy raz się łączył potem zrywal połączenie. Świeca tylko 2 diody od prawej. Fibaro hc lite. Proszę o pomoc. Próbowałem różnie połączenie i przez router i przez kabel bezpośrednio z kompem i lipa...

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...