Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

2.137 beta


Guest GrZeCh

Question

Guest GrZeCh

Witam serdecznie,

nie wiem czy to tylko u mnie i czy dobre mam wrazenie ale interfejs wyglada na bardziej "zajaxowany" i niektore rzeczy albo nie dzialaja albo nie zwracaja zadnego komunikatu poprawnego lub nie wykonania operacji co moze powodowac pewne mieszane uczucia czy faktycznie sie cos kliknelo.

W moim przypadku chcialbym zglosic problem zapisywania ustawien wirtualnych urzadzen. Dodajac nowe wirtualne urzadzenie i jakis przycisk do niego po prostu sie on nie dodaje. Klikniecie na ikone dyskietki (swoja droga moze warto pomyslec o innej ikonie poniewaz czesc uzytkownikow moze juz nie wiedziec co ta ikona przedstawia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ) nie generuje zadnej odpowiedzi od centralki (brak jakiegokolwiek potwierdzenia - sprawdzone w ostatnich wersjach Chrome,IE,Opery i Firefoxa).

Pozdrawiam

EDIT: Ewentualnie dochodzi jeszcze kwestia funkcjonowania recovery -

Please login or register to see this link.

ale z tym poczekam az ktos to potwierdzi po swojej stronie.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest GrZeCh
  • Inquirer
  • Jak zawsze chetnie pomoge przy debugowaniu. Moja centralka nie dziala jeszcze "produkcyjnie" (dom w trakcie budowy) wiec moge ja troche pomeczyc i miec ja niedzialajaca zapewne dluzej niz inni. Za kazdym razem gdy jest aktualizacja oprogramowania licze na to, ze poprawi mi sie funkcjonowanie urzadzen wirtualnych, ktorych nie moge wybierac w scenach. Dzisiaj liczylem, ze sie to zmieni jednak dalej bylo tak samo stad chec wejscia do trybu recovery i sprawdzenia czy mozna w nim wyczyscic calkowicie centralke (tryb fabryczny zdaje sie pozostawiac niektore rzeczy).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Urzadzenia wirtualne mozesz wykorzystac w scenach.

    Beta ma wycieta niewielka czesc funkcjonalnosci - uzupelnimy ja na dniach.

    Temat recovery badamy. Dzieki.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest GrZeCh
  • Inquirer
  • Wielokrotnie mi juz pisano, ze wirtualne moge wykorzystac w scenach jednak nigdy dodane wirtualne urzadzenia nie pojawialy sie w menu od tworzenia blokow w widoku edycji/tworzenia sceny. Dzisiaj nawet wyslalem screenshoty z aktualnej wersji beta na adres e-mail supportu fibaro. W takim razie w przyszlym tygodniu wroce do tematu i sprawdze czy cos sie zmienilo po wydaniu aktualizacji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Mysle ze support wyjasni co i jak. Niemniej Panowie nie odbiegajmy od glownego watku.

    Zglaszacie tu uwagi i pytania co do bety.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • ok to proszę o skasowanie off-topa

    a to i mam od razu pytanie skąd mogę ściągnąć bete wersję ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Wersja beta wykrywa się dopiero w wersji 1.034 i można ją ściągnąć w dziale Konfiguracja.

    Co do zapisu urządzeń wirtualnych - wkradł się tam w ostatniej chwili drobny bug. Poprawimy go w aktualizacji bety a osoby, które naprawdę pilnie potrzebują tej poprawki, zapraszam na priv - mogę wgrać ją ręcznie.

    Zaś co do użycia urządzeń wirtualnych w scenach - są tam dostępne od kilku aktualizacji i są również dostępne w wersji beta.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Po aktualizacji do wersji 2.137 beta:

    - nie działa wogóle czujnik WWA-02 (48 na screenie)

    - nie jest poprawnie wyświetlany czujnik 3w1 Ezmotion (50 na screenie)

    - przestały funkcjonować sceny wykorzystujące timer i urządzenia wirtualne, chociaż urządzenia w nich się znajdujace działaja poprawnie

    - czujnik temp/wilg everspring cały czas ma podświetlenie i nie działa klawisz MAX

    prosze o pomoc

    Please login or register to see this image.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest lan-bit
  • Inquirer
  • Zainstalowałem tą wersję beta. Mam pytanie dotyczące scen ma jakieś sceny chcę przejść na Lua to system nie konwertuje już istniejących scen na ten język. Muszę wszystkie sceny przepisać ręcznie. Rozumiem że nie można wrócić już do wersji blokowej lecz chyba można przepisać je do wersji Lua ?

    Powinno być tak że klikam i sam konwertuje daną scenę do Lua.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest GrZeCh
  • Inquirer
  • Pamietajcie, ze to wersja beta. Jesli chcecie wrocic do wczesniejszej wersji to z tego co zauwazylem podczas instalowania wersji beta tworzy sie backup wczesniejszej stabilnej wersji, ktora byla zainstalowana w centralce i w kazdej chwili mozecie do niej wrocic.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest lan-bit
  • Inquirer
  • Po aktualizacji do wersji beta. Nie można się zalogować na swoje hasło.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Zainstalowałem tą wersję beta. Mam pytanie dotyczące scen ma jakieś sceny chcę przejść na Lua to system nie konwertuje już istniejących scen na ten język. Muszę wszystkie sceny przepisać ręcznie. Rozumiem że nie można wrócić już do wersji blokowej lecz chyba można przepisać je do wersji Lua ?

    Powinno być tak że klikam i sam konwertuje daną scenę do Lua.

    Sceny zbudowane za pomocą bloczków automatycznie konwertują się do Lua. Na niektórych centralkach wystąpił problem z uprawnieniami do konwersji scen. Właśnie kończymy poprawki zgłoszonych rzeczy, w nocy zrobimy testy i jutro wyjdzie aktualizacja poprawiająca błędy, w tym konwersję bloczków na sceny.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest winiu
  • Inquirer
  • Kiedy można będzie dostać jakieś instrukcje konfiguracji VOIP i dodawania domofonu Helios.

    Czy od teraz Videofurtka będzie działała jak wideodomofon?

    Pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Opis panelu voipa powinien byc dzis/jutro na docsach.

    Konfiguracja jest banalna. Dodajesz usera w panelu nadajesz mu numer i wlasciwie to wszystko.

    Domofon helios jeszcze latwiej.

    Podlaczasz go do sieci w ktorej pracuje hc2, naciskasz "wyszukaj" domofon sam sie znajdzie i automatycznie doda do hc, automatycznie doda sie do panelu voip i wstepnie skonfiguruje.

    Uzytkownicy dodani do hc beda widoczni w panelu heliosa odrazu.

    Videofurtka to co innego jej funkcjonalnosc pozostaje w takiej formie jak byla.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest GrZeCh
  • Inquirer
  • Z ciekawosci: czy majac oprogramowanie beta centralka bedzie raportowala o nowszej wersji beta migajac dioda na obudowie? Jesli nie to mysle, ze moglby to byc dobry "ficzer".

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Winiu,

    Opis voip:

    Please login or register to see this link.

    Linphone to oczywiscie przyklad, mozna zainstalowac dowolna inna aplikacje.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest winiu
  • Inquirer
  • Witam.

    1. Nie uruchomiły mi się sceny oparte na timerach,

    2. Część urządzeń pojawiła mi się jako martwe, ściemniacze, czujka dymu.

    3. Może coś źle zrobiłem, ale po przywróceniu backup. Centrla podaje mi że jest w wersji 1.034, a interfejs został od wersji beta. (Panele VoIP i domofonu, język Lula itd.)

    Dzięki za manuala do Panelu VoIP

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest winiu
  • Inquirer
  • Z tego co widzę z VOIP będzie można tylko korzystać w obrębie sieci lokalnej, czy się mylę?

    Oczywiście jak centralka będzie miała zewnętrzny adres IP to nie powinien, mieć problemu z połączeniem z dowolnego miejsca na świecie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • 1. Nie uruchomiły mi się sceny oparte na timerach,

    Za chwilę wypuszczamy aktualizację, która poprawi sceny. Proszę tylko pamiętać, że w nowej architekturze sceny działają zupełnie inaczej i aby sceny z timerami działały, należy zaznaczyć w nich checkbox "Uruchamiaj przy starcie centralki". Będą wtedy startowały i pilnowały timerów od razu po zapisie oraz po restarcie centralki.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • Voip uruchomiony fajnie dziala. Testował ktos na no-ip czy da radę zadzialac?

    Nie dziala u mnie panel zdarzeń - nic sie nie wyświetla tez tak macie?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...