Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Fibaro Motion Sensor - pierwsze wrażenie


Guest kstaniek

Recommended Posts

Guest kstaniek

Dzisiaj otrzymałem w końcu Motion Sensor.

Dopiero co sparowałem z HC2 i nie mogę się nacieszyć.

To że działa, że wykrywa ruch, natężenie światła i temperaturę to pikuś.

Ale ten design! Chyba nawet Steve Jobs by się nie powstydził!

Sensor jest odrobinkę większy od piłeczki ping-pongowej. Jest idealnie okrągły, więc jak go zamontować? No i właśnie system mocowania jest genialny! Dostajemy w zestawie łapkę w kształcie litery "C", w którą idealnie wsuwa się nasz sensor. Łapkę można przymocować za pomocą śrubki do czegoś na stałe ale dzięki spłaszczonej powierzchni można też postawić na meblach albo w dowolnym innym miejscu.

W zestawie jest okrągły kawałek taśmy samoprzylepnej wielkości 1 groszówki. Przykleiłem do framugi nad drzwiami bez śrubki. Czujnik jest tak lekki, że taki skrawek taśmy bez trudu wytrzymuje. Oczywiście docelowo warto przykręcić, ale na czas testów, albo do momentu kiedy znajdziemy optymalne miejsce dla czujnika taka elastyczność to rewelacja.

Latam teraz po mieszkaniu i stawiam go w różnych miejscach i notuje pomysły na sceny. Póki co to chyba najgenialniejsze urządzenie ze stajni Fibaro. Już wiem, że na pewno dokupię parę czujników bo zastosowania można mnożyć bez liku.

Np. dzięki odpowiednim parametrom konfiguracyjnym i wysyłaniu ramek BASIC ON/OFF ustawiając jedną tylko asocjację do dimmera(ów) można w prosty sposób włączać i wyłączać czasowo światło bez skomplikowanych scen.

Wracam do zabawy. W razie szczegółowych pytań chętnie odpowiem na forum.

Link to comment
Share on other sites

Guest kstaniek
  • Topic Author
  • Pies stał się wykrywalny przez HC2

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...
    Guest Robert K
  • Topic Author
  • Witam.

    Moje pierwsze wrażenie to to iż dodałem to cacko i są 3 ikonki.

    Wartości 0 i czujnik ruchu też nie reaguje.

    Co jest nie tak ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Robert K, wciśnij dla pewności 3 razy na b butonie możliwe że urządzenie nie dokonfigurowało się, jeśli nie pomoże wciśnij re konfiguruj urządzenie i wybudź je

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • W jaki sposób zrealizować przedstawioną w materiałach funkcje licznika ?? Czy uzyskamy kierunkowość ?

    Licznik :

    1. zliczamy naruszenia do zmiennej globalnej

    2. wyciągamy z historii zdarzeń naruszenia tego czujnika

    Kierunek :

    1. Jeżeli po naruszeniu czujnik_1 w ciągu krótkiego czasu naruszany jest czujnik_2 to kierunek przemieszczania = czujnik_1>>czujnik_2. W drugą stronę analogicznie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Licznik :

    1. zliczamy naruszenia do zmiennej globalnej

    2. wyciągamy z historii zdarzeń naruszenia tego czujnika

    Kierunek :

    1. Jeżeli po naruszeniu czujnik_1 w ciągu krótkiego czasu naruszany jest czujnik_2 to kierunek przemieszczania = czujnik_1>>czujnik_2. W drugą stronę analogicznie.

    Pytanie jak to zrealizować w lua. Jak skonfigurowac wirtualne urzadzenie aby wyświetlało stan zmiennej globalnej. Czyli ile osób weszło/wyszło.

    Link to comment
    Share on other sites

    Witam!

    Czy nie macie problemow ze wskazaniami temperatury z sensora?

    U mnie kilka "kuleczek pingpongowych" wskazuje wciaz niezmienna ( i nieprawidlowa) temperature.

    Pozdrawiam

    BogdanS

    Link to comment
    Share on other sites

    Domyślnie pomiar temperatury wykonywany jest raz na 900s (parametr 62=900), temperatura ta jest raportowana do centrali tylko w przypadku zmiany wartości o minimum 1st C (parametr 60=10).

    Jest możliwość włączenia raportowania w interwale czasowym (parametr 64) - domyślnie wyłączone.

    W tym wypadku przy każdym raporcie będzie również wykonywany pomiar.

    Dostosowując te 3 parametry można uzyskać oczekiwane efekty dokładności wskazań, należy jednak nie przesadzać i nie ustawiać zbyt niskich wartości gdyż spowoduje to znaczący wzrost zużycia baterii.

    Pozdrawiam,

    Michał Roszak

    Link to comment
    Share on other sites

    Domyślnie pomiar temperatury wykonywany jest raz na 900s (parametr 62=900), temperatura ta jest raportowana do centrali tylko w przypadku zmiany wartości o minimum 1st C (parametr 60=10).

    Jest możliwość włączenia raportowania w interwale czasowym (parametr 64) - domyślnie wyłączone.

    W tym wypadku przy każdym raporcie będzie również wykonywany pomiar.

    Dostosowując te 3 parametry można uzyskać oczekiwane efekty dokładności wskazań, należy jednak nie przesadzać i nie ustawiać zbyt niskich wartości gdyż spowoduje to znaczący wzrost zużycia baterii.

    Pozdrawiam,

    Michał Roszak

    Tak tez probowalem. A nawet ustawialem 5 sensorow obok siebie w chlodziarce

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Chyba bede musial spakowac paczke do naprawy gwarancyjnej.

    Dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam

    BogdanS

    Link to comment
    Share on other sites

    Jesteś pewny, że miały one połączenie z centralą?

    Naciśnij przycisk wewnątrz kilkukrotnie to od ręki zaraportują aktualne wartości.

    Działa raportowanie ruchu/tampera?

    Ewentualnie spróbuj testu zasięgu by upewnić się, że napewno komunikują się z centralką.

    Jeśli nadal będziesz miał z nimi problemy to odezwij się do supportu zanim wyślesz urządzenia na gwarancje.

    Link to comment
    Share on other sites

    Jesteś pewny, że miały one połączenie z centralą?

    Naciśnij przycisk wewnątrz kilkukrotnie to od ręki zaraportują aktualne wartości.

    Działa raportowanie ruchu/tampera?

    Ewentualnie spróbuj testu zasięgu by upewnić się, że napewno komunikują się z centralką.

    Jeśli nadal będziesz miał z nimi problemy to odezwij się do supportu zanim wyślesz urządzenia na gwarancje.

    Jestem pewny. W tych gdzie nie zmienia sie wartosc temperatury, wartosc ktora przychodzi wciaz to 27,3C.

    Pozdrawiam

    BogdanS

    Link to comment
    Share on other sites

    Miałem to samo. Na początku reagował na temperaturę prawidłowo a nie chciał odczytywać oświetlenia. Ustawiałem różne czasy raportowania i w pewnym momencie przestał mi czytać temperaturę. Reagował na ruch, reagował na światło ale temperatura była bez zmian. Kazałem mu się jeszcze raz skonfigurować, przycisnąłem przycisk i zakoczyło. Spróbuj.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_biggrin.gif" alt=":-D" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Robert K
  • Topic Author
  • Ja już próbuje od paru dni łącznie z dodawaniem na nowo , resetowanie urządzenia i ...

    Po obudzeniu podaje wszystkie raport.Sam niestety nie.Tylko czujnik ruchu działa ok.

    Odległość też nie jest duża.

    Link to comment
    Share on other sites

    Robert K, jakie masz ustawienia odnośnie raportowania? a po wybudzeniu o ile zmieniają się wartości, bo wydaje mi się że progi do wyzwolenia raportu nie zostają przekroczone więc urządzenie nic nie wysyła

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Mam kilka czujników. Raczej działają dobrze. Jedno urządzenie zgłosiło słabą baterię w ciągu kilku godzin od instalacji, ale rekonfiguracja pomogła.

    Dzisiaj w nocy spotkał mnie jednak inny przypadek. Czujnik ruchu "zamienił" się w czujnik temperatury (w efekcie były dwa). Wykryty ruch wskazywał jako 255C a brak ruchu to 1C. W efekcie w nocy dostałem kilkanaście alarmów o potencjalńym pożarze albo potencjalnym zamrożenie. Rano awarii uległ drugi czujnik. Niestety nie pomagało wyburzenie ani rekonfiguracja. Dopiero usunięcie urzadzenia i dodanie go na nowo sprawę załatwiło.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...

    Witam

    Czy próbował już ktoś skonfigurować sejsmograf?

    W instrukcji do Motion sensora jest piękna ikonka sejsmografu. Tylko jak ją wywołać żeby była widoczna w HC2 i sensor prawidłowo raportował wstrząsy?

    Proszę o pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    Zelter, w wersji 4.017beta pojawia się opcja sejsmograf, musisz poczekać jeszcze trochę aż stanie się wersją stabilną

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...